Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Issand on lähedal

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Jõulud on jõudnud juba väga lähedale. Kuusel süttib neljandal advendipühapäeval neli küünalt, mis on märk valguse kasvust. Keset selle maailma kõige pimedamat aega tuleb meile Päästja valgus.
Pimedal jõuluööl süütame talvekülmas küünlaid ning kõik tundub soojem ja helgem. Jumala headust ja armastust tuli meile Kristus tooma. Ta sai inimeseks, et meil oleks elus õnn ja turvatunne. Ta tuli tooma inimese hinge seda pühalikkust, mida võime jõuluajal kõige selgemini kogeda.
Neljas advent kõneleb sellest, et pühad on juba väga lähedal ja jõuluootus kasvab. Sel pühapäeval kõneldakse kirikus Jeesus-last ootavast Maarjast, kelle südames oli samuti suur ootus. Lunastaja ema ootas oma Poja sündi.
Meie ootame jõulupühi, ootame oma ellu pühadust ja valgust. Läheneva Issanda ootus on meid ühendav teema. Maarja ootused täitusid ja ta tõi ilmale maailma Lunastaja. Meie ootuste vastus on just sellessamas Päästjas. Võime võtta Jumala suurima kingituse vastu ja leida elu aluse.
Usk Jumalasse on elu aluseks ja see kannab meid siin elus ja kord ka igavikku. Neljas advent kutsub meid Päästja sündimise pühadeks ette valmistuma ja oma südant muutma.
Kaido Soom