Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Issand on lähedal

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Saabuv pühapäev on pühendatud Jeesus-last ootavale Maarjale, Issanda emale. Maarja on väga olulisel kohal kristlaste jaoks, sest just tema koges Jeesus-lapse sündi oodates kõiki neid vastakaid tundeid, mida maailm Jumala Pojale mõeldes tänapäevalgi tunneb. Maarja koges nii ootusärevust kui lootust. Teisalt nägi ta inimeste kadedust ja pahatahtlikkust. Jõulude ajal vastanduvad valgus ja pimedus, headus ja kurjus.
Süütame jõulude ajal küünla märgiks, et Jee­sus on maailma valgusena võitnud pimeduse. Nii võis ka Maarja kogeda, kuidas Issanda vaenlaste plaanid hävisid ja temast sündiv Poeg võitis maailma kurjuse. Lunastaja ema ootus ja Jumala rahva jõuluootus kuuluvad kokku. Nagu Maarjale tunnistas ingel Issanda sünnist, nii on meilgi tunnistajad, kes võivad tunnistada Jumala olemasolust. Maarja pidas meeles kõik sõnad, mida tema Poja kohta räägiti, ja ta nägi, kuidas need täitusid. Kui meiegi kuulame Issandast tunnistajaid, siis võime kogeda ka ise Issanda lähedust.
Algab jõuludeks valmistumise viimane ajajärk. Suure sõnumi vastuvõtmiseks tuleb inimesel oma sisemine hoiak ette valmistada. Pühadeks valmistudes tegeleme sageli välisega: ostame kingitusi, käime kolleegidega söömas, valmistame jõuluroogasid. See on tore ja loob jõulutunde. Kuid ilusa välise külje kõrval ei tohi ununeda südames Issanda tuleku vastu valmistumine: palve ja Jumala headusele mõtlemine.
Kaido Soom