Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Inimesed tahavad Piiblit saada

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Nii ütleb 11. septembril Sangastes piiblipäeva korraldanud Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson.

Ta sõnab, et juba mitmendat aastat Valga praostkonnas toimuvad piiblipäevad on hea näide sellest, kuidas kogudused ja kohapealsed vaimulikud soovivad tutvustada kohalikele elanikele pühakirjaga seotud temaatikat. Ja mis saaks temal selle vastu olla! Ta meenutab, et varasemalt on piiblipäeva peetud Harglas ja Rõngus. „Inimesed tahavad Piiblit saada ja sellest lähemalt kuulda,“ kinnitab Bärenson ja lisab, et seltsi e-pood pakub võimaluse pühakirja osta.

Piiblipäeva korraldamine oli enne suurt sõda tavaline, aga toob praegugi kohalikule rahvale rõõmu. Kuigi, tõsi küll, Sangaste kultuurimajja ei kogunenud just hulganisti rahvast. Aga tervitama oli tulnud Otepää vallavanem Jaanus Barkala ja piibliseltsi üles seatud näitus jääb huvilistele vaadata oktoobri lõpuni ning läheb õpetaja Ivo Pilli ettepanekul edasi Laat-

resse. 

Seekordsele päevale oli abipraost Vallo Ehasalu initsiatiivil kutsutud kõnelema ajaloolane Anu Raudsepp (fotol), kes rääkis oma diplomitöö põhjal Sangaste kunagisest kirikuõpetajast Chilian Rauschertist (1652–1717), kiriku- ja koolielu edendajast, kes 1685 hakkas Sangastes pidama kirikuraamatut. Seda huvitavat loengut saab praostkonna kodulehelt FBs ka järelkuulata.

Bärensoni sõnul algavad oktoobris terve kuu kestvad hõimupäevad, millesse mahuvad kontserdid, näitused, loengud, erinevad programmid ja konverents. Ilmub Hõimurahvaste Aja 25. number ja sel puhul tuleb kirikulehes tegijatega pikk intervjuu, detsembris möödub aga seltsi asutamisest 30 aastat, võib loetleda eelseisvat.  

Rita Puidet