Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Imed ilmsi

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Sinu kohal koidab Issand ja sinu kohal nähakse Tema auhiilgust!
Js 60:2
Inimese kohta öeldakse, et ta on sotsiaalne olevus. Vastuse küsimusele, kes ta on, saab ta teiste inimeste kaudu. Oleme küll üksteisele olemas oma küsimustele vastuste leidmiseks. Aga mitte ainult. Kust ma tulen? Kuhu ma lähen? Elu mõtet ei ole ometi mõistlik pärida teiste omataoliste käest. Samuti ei leidu vastust inimese enda sees. Ükskõik, kui hästi ka ei otsiks.
Oleme oma Looja päralt ning tema võib meid kasutada sõnumiviijate inglitena. Nii et inimesed kannavad laiali sõnumeid mitte ainult üksteise juures, vaid ka suunaga ülalt alla, kõigeväeliselt Isalt inimeselapseni.
Jumal annab inimesele usu. See on and, mida me ei saa pidada isiklikuks omandiks ja üksnes sisimaks südameasjaks arvata. Kuitahes hästi me eneste seest ka ei otsiks, leiame üksnes patuse inimese. Usk on meile antud, et selle abil vastu võtta veelgi suurem kink – Jumala arm. Need kaks andi saavad adressaadi juures nähtavaks ja paistavad kõigile ära. Selle järgi, et inimene on hoidnud oma ligimesi, õdesid-vendi.
Otsija leiab, ootajale jõuab kätte tema aeg ja lootja lootus täitub. Nii saabub igaühe juurde tema eluringis kasvõi üksainus inimene, kelle kaudu saadetakse leevendust, kui on raske. Pole raske teda ära tunda, kuigi see äratundmine tuleb enamasti tagantjärele. Need taevased saadikud tõstavad teisi üles. Nad on osavõtlikud teise ellu vägisi sekkumata. Või tunnevad kaasa haletsemata. Või aitavad teisi, püüdmata kedagi muuta enesest sõltuvaks. Alati on taoline kokkupuude kosutav, ilma erilise tähtsama asjaajamisetagi. Kohtumise järel aga tunneb igaüks end vajaliku, olulise ja hinnalisena. See hetk võib olla ka õige põgus, ent sellest piisab eluks.
Vahest võib neid sõnumitoojaid ja nende ülesannet võrrelda Kuuga, mis paistab öösel Maa kohal. Kuu tõttu ei ole pimedus päris pilkane. Teame ju küll, et Kuu pole tegelik valgusandja. Ta võtab valguse vastu ja kannab seda edasi, andes tunnistust tõelisest valgusallikast.
Ingli puudutuse järel on asjaolud meis ja meie ümber asetunud oma õigetele kohtadele. Ülesanded, mille lahendamisel seni tõusis üksnes takistusi, hakkavad laabuma. Korraga on koorem kerge ning oled saanud aimu loota ja otsida ja oodata.
Elve Bender