Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilmunud on õpetaja Arved Pauli mälestusraamat

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Neljapäeval, 16. oktoobril oli Tallinna Jaani kirikus õpetaja Arved Pauli mälestusraamatu «Tuulte teel. Eesti autorite helitöid Arved Pauli luulele» esitlus-kontsert.

Kontserdile eelnenud igakolmapäevasel hardushetkel jagas oma mõtteid peapiiskop Andres Põder ning sopranid Marelle Siitas ja Sirli Karro esitasid enda loodud laule Arved Pauli sõnadele, organist oli Tiia Tenno.
Järgnenud kontserdil esitasid Marje Singi, Andres Uibo, Tuuliki Jürjo, Katrin Alleri ja Raivo Kõrgemägi laule Arved Pauli luulele bariton Ott Indermitte, bass Andreas Väljamäe, sopran Arete Teemets ja kirikumuusika liidu naiskoor Raili Vahermägi juhatusel, klaveril saatis Martti Raide ja orelil Kadri Ploompuu.
Raamatus on 50 Arved Pauli luuletust, millele on viisi loonud ühtekokku 18 heliloojat. Saatesõna on kirjutanud Toomas Paul, lisatud on ka fotosid ja käsikirjalisi materjale.
Suur osa laule on sündinud tänavusel aastal, kuid on ka varasemaid: Hugo Lepnurme, Marje Singi, Leo Semleki ja Harri Kõrvitsa loodud. Siin on nii koori-, ansambli- kui soololaule, duette ja lastelaule. On lihtsamaid, igale kirikukoorile jõukohaseid, kuid ka keerulisemaid palu.
Raamatu koostaja ja toimetaja Aivi Otsniku sooviks on, et see noodikogu leiaks tee kirikumuusikute ja koorijuhtide lauale, et Arved Pauli luulele loodud helitööd kõlaksid nii jumalateenistustel kui kontsertidel.
Õpetaja Toomas Paul tänas oma isa mälestusraamatu koostajaid, heliloojaid ja kirikumuusika liitu, samuti kaane kujundajat Maarja Vannast, kes kõik lihtsalt armastustööna selle raamatu kokku panid.
Arved Paul (1913–1960) õppis usuteadust Tartu ülikoolis, ordineeriti 11. detsembril 1947. Teenis Kursi, Rõuge ja Ridala kogudust. Sundmobiliseeriti Saksa sõjaväkke, põgenes ja oli mitmeid aastaid vangilaagrites, kus pidas pidevalt palveid ja jumalateenistusi. Sellest ajast pärinevad ka paljud luuletused. Toomas Paul on öelnud, et isa oskas oma rasked hetked luuleks muuta.
Raamat ilmus Arved Pauli sajandaks sünniaastapäevaks Toomas Pauli initsiatiivil ja finantseerimisel.
Tiiu Pikkur