Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Huvitavat lugemist mitte ainult läänlastele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lääne praostkonna aastaajakiri Scripta Annalia (fotol) ilmub kaheksandat korda.

Ja nagu ikka koondab ta lugusid praostkonna kogudustest ja töötegijatest. Aga mitte ainult. Praost Tiit Salumäe võrdleb Eesti 21 vabadusaastat Iisraeli rahva 40 aasta pikkuse teekonnaga Egiptuse orjusest tõotatud maale ja tõdeb, et «raskeimad ajad olid just siis, kui käidud oli pool teekonnast». Samas pöörab praost tähelepanu tähtsamale, mis meil on. Ja see on ihulik tervis. «Kogesin isegi sel aastal, et tervist tuleb hinnata ja hoida,» ütleb ta.
Ajakirjanik Lehte Ilves on intervjueerinud Einar Soonet ja piiskopi elu ning teenistus saab lähedaseks ka teda mittetundvatele inimestele. Mare Terepingi ülevaatest Haapsalu koguduse rahva reisist Peipsi äärde õhkub nii ilmekat kirjeldust, et selle läbi tunned isegi füüsilist kohalolekut. Sel aastal Kullamaa koguduse teenimisest emerituuri siirdunud õpetaja Ants Leedjärv meenutab olnud aegu ja väljendab siirast tänu Kullamaa ja Piirsalu rahvale, et «oleme võinud nendega koos teha ühist Jumalariigi tööd».
Helle Reinaru Lääne-Nigula kogudusest kirjutab ühest toredast ettevõtmisest. Nimelt peeti seal kihelkonnapäevade ajal jumalateenistus, millele tulijad olid end ajas 100 aastat tagasi mõelnud ja ka vastavalt riietunud. Soovituslik oli tulla sel päeval kirikusse jalgratta või hobusega.
Mitmed kogudused kirjeldavad aastat kui edukat ehitus- ja remonditegevuses, mille läbi pühakojas jälle midagi korda sai. Lisaks iga koguduse leheküljele on ajakirja vahel ka infoleht jõuluaegsete jumalateenistuste kohta.
Ja viimaks. Scripta Annalia ei unusta ka Eesti Kirikut reklaamimast, tuletades meelde, et «Eesti Kirik on iga koguduseliikme leht».
Sirje Semm