Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Huvitav ja tõsine kriminaalseriaal usklikele

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Ristirahvas, rõõmusta! Lõpuks on ka midagi meil vaadata teleris: teleseriaal «Isa Brown». See on kriminaalseriaal, kuid peategelaseks on katoliku preester. Lood on lihtsad: politsei ei saa tavaliselt hakkama kuriteo paljastamisega, kuid taibukam on preester isa Brown, kes lõpuks lahendab kuriteo.
Chestertoni lood on ilmunud ka raamatutena eesti keeles, mida väga soovitan lugeda. Siin pole veel midagi uue aja alasti koleduste näitamisest, tegevus toimub kahe maailmasõja vahel ning inimesed on tundlikumad kui praegune igasuguste õudustega harjunud inimkond.
Seriaalil on 10 osa, esimeses osas näidati ühe ülekäte läinud noormehe mõrva. Selgus, et ta oli homoseksuaal. Sel ajajärgul ei olnud see «viga» laialt reklaamitud nagu praegu, seda häbeneti ja avalikuks tulnuna võis see hävitada inimese elu. Mõrvas vikaar, kes ei suutnud välja kannatada seda pattu.
Isa Brown avastas selle loo tagapõhja ning suutis pöörata kurjategija patukahetsusele ja ülestunnistamisele. Enne seda oli süü enda peale võtnud noor abielunaine, kes nüüd pääses. Lugu oli üles võetud väga diskreetselt ja oluline ei olnud koleduste näitamine, vaid preesteruurija nutikus.
Isa Brown on sügavalt usklik ja see usk värvib kogu suhtumise tegevustikku ja tegelastesse. Luterlased ei pea pelgama, et tegelane on katoliiklane, see film ületab kitsa konfessiooni piirid ja on väga kosutavaks meelelahutuseks ning ka õpetuseks ja hoiatuseks igale tõsisele inimesele.
Praegune homoseksuaalsuse probleem on ju läinud üle igasuguse piiri. Eriti hämmastav on homoseksuaalide tahtmine kiriklikult abielluda. See ju näitab, et nad pole Piiblit lugenudki. Kas tõesti on vaja pühitsetud abielu homoseksuaalide vahel, kas see on tõesti usust ja armastusest?
Usklik paar, mees ja naine, kui nad teineteist armastavad ja abielluvad kiriklikult, siis on see pühitsetud abielu ja lootus taevas ka koos olla – elus ja surmas! Kuigi, Jeesus ju ütles, et taevas ei võeta naisi ega minda mehele … Jah, taevas …
Tore on, et näidatakse ka midagi huvitavat ja tõsist usklikule inimesele meie televisioonis. Head vaatamist esmaspäevaõhtuti!
Jaan Tooming