Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hooldekodude elanikud ootavad tähelepanu

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Mõisaküla hooldekodus tõi hoolealustele muusikalist külakosti ansambel Rosin.
Erakogu

Kiriku töö hooldekodude teenimisel kasvab.

Hooldekodude vajadus näib vananevas ühiskonnas üha kasvavat, selleks otsitakse ja kohandatakse vanu hooneid või ehitatakse uusi maju. Koolitatakse ja hõivatakse üha enam personali. Palutakse ka koguduste liikmetelt ja kultuuritegelastelt suuremat pühendumust ja aega.
Hooldekodud ootavad külastajate tähelepanu ning seda pole iial liiga palju. Kuid kõige tähtsam on olnud kuulutada Kristuse sünni rõõmusõnumit just jõulunädalatel. Eriti tänuväärt on ühendada palve ergutava ja kosutava muusikaga.
Mõisaküla hooldekodus oleme pidanud jõuluaja jumalateenistust alati vanal aastal, seekord 30. detsembril pärast jumalateenistust kirikus. Oleme läinud külla koos lauluansambliga. Seekord leidis selleks meeldiva võimaluse Kaarli rahvamaja naisansambel Rosin Ruth Mõttuse juhatusel.
Tõrva hooldushaiglas-hooldekodus on suur kõrge ja uhke saal, kus on lausa väärikas anda kontserti, mille puhul tänavu aitas kaasa Hummuli mõisakoori ansambel Piret Tiiraku juhendamisel, lauldes ühtaegu kaasa jumalateenistuse pühasid laule. Sama ansambel rõõmustas oma koduse Hummuli hoolekandekeskuse elanikke väikese jõulukontserdiga.
Helme pansionaadis laulsime ühel päeval jõulukoraale oreli saatel armulaua-jumalateenistuse raames, ansambel rõõmustas rahvast teisel päeval oma kontserdiga.
Iseäranis hubane on Kärstna hooldekodu, kus kogu hooldus ja majapidamine on põhjalikult igal sammul läbi mõeldud. Siin ergutatakse hoolealuseid vähemalt iga nädal kord tubadest fuajeesse kogunema, et kuulata külalismuusikuid. Seekord jõulujumalateenistusel laulsime koraale taas vaid oreli saatel ansamblite hõivatuse tõttu. Kuid lahke kodu kutsub ja ootab külalisi jälle.
Hooldekodud on südamest tänulikud külalistele ning pakuvad omakorda hinge soojendavat kosutust. Sageli on kaetud tee- ja kohvilaud ning antakse kaasa maiust või muud huvitavat kosti. Tähelepanu jagamine on vastastikune. Kuid tegemist on olulise osaga meie tööst.
Arvo Lasting,
Helme, Mõisaküla ja Taagepera koguduse õpetaja