Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hingusele läheb Baltimore’i eestlaste ajaleht

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Baltimore’i ja Washingtoni Markuse koguduse häälekandja Meie Kirik, mis on ilmunud viis aastakäiku kokku 40 numbriga, annab teada, et lõpetab ilmumise.
Kuukirja alates 2004. aastast toimetanud kauaaegne Baltimore’i koguduse juhatuse esimees Fred Ise, tema abikaasa Anne Ise ja head abilised on öelnud lõpetamise põhjuseks uute tegijate puudumise. Tegevuse eesmärk lehe väljaandmisel on olnud «ühendada meie koguduste liikmeid omavahel ja ka kirikuga Eestis, kirjeldades meie siinset kui ka kodumaa kirikuelu, tutvustades meie kiriku ajalugu ja selle suurkujusid ning ergutades mõttevahetust».
Siinjuures teeb toimetaja Fred Ise kummarduse meie lehele ja soovitab edaspidi tellida kodumaal ilmuvat Eesti Kirikut, sest «see leht ei too üksi teateid Eesti kirikuelust, vaid on mitmete kultuurisündmuste kirjeldusi, arvamusi-arutlusi üldinimlikel teemadel, portreelugusid, reportaaže sündmustest ja arvustusi kirikus ette kantud kontsertidest ja palju muud».
Meie Kiriku viimases numbris on informatsioon selle kohta, et Baltimore’i koguduse juhatuse uueks esimeheks valiti Agu Ets. Senine esimees Fred Ise tänas koguduse vabatahtlikke töötegijaid tänukirjaga, mille said laekur Heino Born ja organist Juta Vaska Zacharski.
Et mõlemal kogudusel puudub kohapeal elav õpetaja pärast õpetaja Heino Nurga kodumaale naasmist, on läbi aetud külalisvaimulikega. Kevadel on kogudusi teeninud Ameerikas elav teoloog Tarmo Toom, kes on artiklite kaudu tuttav ka Eesti Kiriku lugejatele. Prof dr Toom on andnud nõusoleku teenida kogudusi ka järgmisel sügisel.
Sirje Semm