Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hingekarjane on Laiusel hoitud

/ Autor: / Rubriik: Uudised /

11. detsembril pühitseti Laiuse Püha Jüri kiriku õpetajaameti kandidaadiks diakon Raino Kubjas.


Raino ja Kristi Kubjas on lühikese ajaga Laiusel nii mõndagi ära teinud. Taamal äsjapühitsetud küünlajalg.

Nii palju rahvast, nagu oli pühapäeva pärastlõunal Laiuse kirikus, pole see pühakoda ilmselt tükk aega näinud. Ja seda hoolimata nii õues kui ka hoones endas valitsevast kargusest – kohalik rahvas oli tulnud kaasa elama oma uuele hingekarjasele. Laiuse kogudust kaua teeninud õpetaja Margit Nirgi teenib alates 1. juunist Haljala kogudust Virumaal.

Pühitseti laulu saatel

3. advendipühapäeva jumalateenistuse ja pühitsustalituse viisid läbi Raino Kubjase mentor õpetaja Jaan Nuga ning õpetaja Valdo Reimann, jutlustas õpetajaameti kandidaat ise. Pühitsetud sai ka Tori koguduse liikme Tiit Klemmeri poolt sepistatud ja Laiuse kirikule kingitud kaunis küünalde alus. Jumalateenistusel viibis ka Tartu praost Joel Luhamets.

Pärast teenistust kogunes ehitud kuuse juurde Tori ja Tootsi koguduse ning kohaliku koori liikmetest moodustatud lauluseltskond. Nõnda said kirikulised osa südantsoojendavast kontserdist, mille hingeks ja eestvedajaks võib julgelt nimetada Raino Kubjase abikaasat Kristi Kubjast. Ühe laulu esitas abielupaar suisa kahekesi. Kontserdil lõi kaasa ka palju lapsi.

Nagu Issanda ime

Diakon Kubjas tänas hiljem õnnitlusi vastu võttes kõiki abilisi ja nii endise kui ka praeguse koguduse liikmeid, samuti laulukooris esinenuid, kes ei pidanud paljuks kaugelt kohale sõita.

Praegu pastoraalseminaris õppiv diakon Kubjas tuli oma abikaasaga Laiusele 16. oktoobril ja lühikese ajaga on juba aset leidnud palju muutusi. Seda eelkõige tänu aktiivsele ja abivalmis kogudusele ning vallale. Üheskoos pandi kokku näiteks altarivõre, mis seni seisis kasutuna käärkambris. Abi on saadud ka muudes töödes.

Loodetavasti saab peagi pastoraati gaasipuhuri – selle eest on seisnud Jõgeva maavanem Aivar Kokk. Praegu on vald eraldanud 4500 krooni. Kingituse tegi ka Kaitseliidu Jõgeva malev, kes annetas kogudusele tulekindla seifi. «Kõik see siin on nagu Issanda ime,» õhkas Kubjas, «asjad juhtuvad nagu iseenesest.»

Kui üritus kirikus lõppes, oli juba pime ja kogu seltskond suundus pastoraati pidusöögile. Rõõmustada on Laiuse rahval põhjust küllaga. Jätkuks Raino Kubjasel vaid jaksu ja abilisi edaspidigi.

Anna-Liisa Vaher