Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hingehoiualaseid teadmisi otsimas Soomes

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Hingehoid / Number:  /


Hingehoiu eesmärk piltide keeles. Kui teekond tundub rõõmutu ja vaevaline, siis tuleb otsida abi. Kunstnik Anita Mustonen.

Sattusin Soome ACC (Association of Christian Counsellors Finland) konverentsile Turus kaks aastat tagasi täiesti ootamatult ja planeerimata Janne Kütimaa kutsel. 

Mõte oli eestlastele vajadusel tõlkeabi pakkuda ning hingehoiuraamatuid „Sydämen asioita“ ja „Sydämen taistleuita“ müüa. Need raamatud on kirjutanud kaks tegusat vanaprouat Mirja Thomas ja Sointu Elo, kes üle 30 aasta pikkuse hingehoiutöö praksise on kahe raamatu kaante vahele mahutanud. Minul on olnud eesõigus need raamatud küljendada. 

Kohtusin Sointuga ühel hingehoidu tutvustaval esitlusel viis aastat tagasi, kus tema loengu ajal tundsin suurt vajadust hingehoiu järele. Üks teatud asi loengus oli mind väga puudutanud ja paljastanud minu kristliku fassaadi taga oleva väga katkise olemuse. Pärast loengut läksin Sointu juurde ja palusin temalt hingehoidu. Sellest hetkest peale algas minu elus täiesti uus peatükk ausama ja vabama elu suunas. Varsti kohtusin ka Mirjaga ja sain temalt veelgi sügavamale minevat hingehoidu ning Jumala tahtel algas meie pikaajaline sõprus ja koostöö, mille käigus sündisid eelnimetatud raamatud. 

„Sydämen asioita“ raamatuga kaasneb väga erakordne lugu. Nimelt on need Eestis trükitud raamatud Janne Kütimaa autoga saabunud 15. detsembril 2017 Soome ja sõjaväelaste poolt edasi eskorditud Helsingist Turusse Soome presidendi kantselei ametiautodega. Sellist au ei ole veel enne hingehoiuraamatutele osaks saanud. Au Jumalale, kes nii suurejooneliselt oma tööd juhib!

Olen pärit Sakust ja kolisin abiellumisega seoses 2002. aastal Soome. Hetkel elan ja toimetan Turu lähedal. Ametilt aednik ja graafiline kujundaja ning hingehoidu saanud Jumala laps. „Seepärast ka meie, kelle ümber on nii suur pilv tunnistajaid, pangem maha kõik koormav ja patt, mis hõlpsasti takerdab meid, ja jookskem püsivusega meile määratud võidujooksu!“ (Hb 12:1)

Tiina Iskala