Helme kogudus tähistas aastapäevi

/ autor: Arvo Lasting / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Helme koguduse jumalateenistusel teeninud vaimulikud, ilmikud ja Nõo meesansambel.

Luterliku usupuhastuse juubelipäeva paiku tuli Helme kogudus kokku oma pühakotta tähistama kodukiriku 170. aastapäeva.

Helme kirik ehitati küll novembri keskel 1847. a, aga et sügiskuusse jätkub teisigi kohalikke juubeleid, korraldasime oma ürituse juba kuu alguses. Veel pidasime oma pidulikul jumalateenistusel meeles EELK 100 aasta juubelit, mis oli suvel.
Helme koguduse kirikuks on endine vennastekoguduse palvemaja, mis nõukogude ajal oleks jäänud peremehetult seisma. Aga Teine maailmasõda purustas Helme kihelkonna kiriku ning luteri kogudus leidis varju Tõrva linna äärses palvelas. Aastakümnete jooksul on kogudus palvemaja remontinud ja hooldanud ning pühakoda on avatud mitmel päeval nädalas.
Tähtpäeva jumalateenistusel jutlustas piiskop Joel Luhamets, julgustades meie lootust ning innustades meie usuelu. Jumalat aitas kiita Nõo meesansambel. Kaasa teenisid Viljandi praostkonna emeriitõpetaja Villu Jürjo ning Valga kogudust teeniv Margus Suvi. Piibli lektsioone lugesid ja kirikupalvet palusid baptisti koguduse pastor Üllas Linder Valgast ning Helme koguduse nõukogu liige Romet Piller.
Tervitusi tõid Soomest Laihia sõpruskogudusest õpetaja Anne Visser-Keltto ja tema abikaasa Kees Visser. Laihia asub Helsingist 400 km kaugusel ja meie sõprussuhted on kestnud juba üle 25 aasta. Tervitustega jagasid meie rõõmu- ja palveosadust naabrid Taageperast, Hallistest, Paistust ja Rõngust; koostöösõbrad Tõrva kammernaiskoorist, Hummuli raamatukogust jt kohalikest asutustest ning kollektiividest. Õnnistussoovid saatis vennastekoguduse peavanem Eenok Haamer.
Saame tunda rõõmu ja kanda südames tänumeelt Issanda juhtimise eest, et tema läbi õnnistusterohkete aegade ja prooviaegade, läbi võitluste ja saavutuste on hoidnud oma kirikut ja kirikuvarasid ning jagab nõnda oma armu meile põlvest põlve, sajandist sajandisse, ajastust ajastusse.
Arvo Lasting

Pildigalerii:

Helmes4
Pidupäeva jumalateenistuse kogudus Helme palvemajas. 2 x Neil Viskov