Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Heameel ligimesest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Judith (Kuljus) Kulvere on Iisaku koguduse organist.Ta sündis 23. juulil 1927. a Iisakus pastor Voldemar Kuljuse tütrena. Iisakus möödusid tema lapsepõlv ja noorusaeg. Õppinud on ta Iisaku koolis ning keskhariduse küpsustunnistuse omandanud tollases Tallinna 5. keskkoolis.
Tallinnas lõpetas ta Eesti Riikliku Teatriinstituudi draamanäitleja erialal, kuid oma päritolu tõttu (isa pastor ja küüditatud Siberisse) näitlejana teda tööle ei määratud. Palju aastaid töötas ta Tallinnas Ametiühingute Nõukogu kunstilise isetegevuse majas režissöörina.
24 aastat tagasi pöördus Judith taas lapsepõlvemaale Iisakusse, lootes pidada siin rahulikku vanaduspõlve, kuid…  jõudmata veel korralikult sissegi kolida, paluti teda juba järgmisel pühapäeval jumalateenistusele orelit mängima. Judith vastas toona: «Mis orelit, ma pole seda kunagi õppinud, ainult lapsena natuke klaverit…» Nii algas organistitee, mis kestab tänaseni. Oma tööd teeb ta südamega ja kohusetundlikult, ainsaks tasuks rõõm teenida Issandat.
Lisaks organistiks olemisele tuleb tal tihti olla giid ja tutvustada nii kiriku kui Iisaku ajalugu, peale emakeele sageli ka saksa ja vene keeles. Asendamatu on Judith tõlgina, kui tuleb vastu võtta külalisi sõpruskogudustest Saksamaalt.
Judith Kulvere on pikki aastaid olnud ka Iisaku kultuurielu edendaja. Juba Tallinnas elades lavastas ta suviti Iisaku rahvamajas näitemänge. 1982. aastal Iisakusse naasnud, asus ta taas draamaringi juhendama ja sel alal tegutses ta peaaegu 20 aastat, tuues oma trupiga igal aastal välja 1–2 etendust. Koostöös rahvamaja, raamatukogu ja muuseumiga on Judith olnud suurepäraste ja hingeliigutavate sõnalis-muusikaliste põimikute autoriks.
Ta on kuulajate-vaatajateni toonud kavad eesti naisluuletajatest, kuulsate naiste kõnedest, Juhan Viidingust, oma isast Voldemar Kuljusest, armastusluulest, küüditatute mälestusõhtu «Ristitee», müsteeriumi Piibli ainetel jne. See on olnud suur ja tänuväärne ettevõtmine ning jääb vaid loota, et  Judithi jaks sel alal ei rauge veel niipea!
Judith Kulvere on väga sõbralik ja abivalmis inimene, mistõttu koguduseliikmetel on suur heameel koos temaga Issandat teenida ja koguduseelust osa võtta.

Anne Ferschel