Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hea karjane

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Inimese elu üks põhivajadusi on turvatunne. Paraku tunneme sageli, et me ei saa olla milleski eriti kindlad, ning tihtipeale tekitab tulevik hirmu.
Sellistel elu keerulistel hetkedel on hea teada, et Jumal kannab meie eest hoolt. Jumal on hea ja armastav. Nii on ajaloos kutsutud Jumalat heaks karjaseks. Jumal on karjane, kes juhib ja kannab hoolt inimeste eest. Võime teda kõiges usaldada, sest karjane on oma lambukeste poolel ja kannab nende eest hästi hoolt. Ka siis, kui meie eksime ja läheme õigelt teelt kõrvale, ei jäta ta meid maha, vaid juhib tagasi eluteele. 
Karjase roll pole karistada, vaid ta on suunaja ja juhtija. Nii ka Jumal on meid eluteel suunamas ja juhtimas, vahel ka meie teed korrigeerimas.  Jumal on kristlase poolel.
Jumal mõistab inimest ja saab aru tema probleemidest. Jumala armastus inimese vastu oli nii suur, et ta saatis oma Poja siia maailma. Jumala Poeg on olnud ühtaegu tõeline inimene ja tõeline Jumal. Nii suudab ta meid ja meie inimlikke probleeme mõista, Jumalana aga saab meid aidata. Nii on meil elus hea ja turvaline end usaldada hea karjase hoolde.
Jumala käest tuge saanuna ja elutee leidnuna läkitab ta meid maailma, et me võiksime olla omakorda teejuhiks teistele inimestele meie ümber. Igal kristlasel on selles maailmas oma pastoraalne, karjaseks olemise roll. Võime olla Jumala headuse ja armastuse jagajateks. Ise Jumala käest seda head vastu võttes on meil ka mida jagada abivajajaile.
Kaido Soom