Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Harri Reinu tunnustati Raasiku vallas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Raasiku valla aukodaniku tiitli sai Ruhnu koguduse õpetaja Harri Rein.

ImageTeoloogiamagister Harri Rein (80) oli 20 aastat Raasiku vallas Harju-Jaani Ristija Johannese koguduse õpetaja, Ida-Harju praostkonna praost aastail 1982–1996. Auväärse õpetaja side oma endise koguduse liikmetega ei ole katkenud vaatamata sellele, et ta on juba 11 aastat elanud Ruhnu saarel.

Ettepaneku anda Harri Reinule valla aukodaniku tiitel tegid Raasiku rahvamaja kultuurinõukogu ja Raasiku vallavolikogu keskkonna- ja heakorrakomisjon. Tema teeneks oli 1981. aastal kiriku lähedusse stiilse kogudusemaja ehitamine; 1991. a tundmatu haua mälestusmärgi ja 1996. a Harju-Jaani vana kiriku asukohta tähistava mälestusmärgi püstitamine.

Õpetajat tänatakse ka selle eest, et tema kavandamisel ja eestvedamisel sai pühakoda kaunilt heledavärvilise ja sümbolirikka kujunduse. Harri Rein kavandas aknaid kaunistavad vitraa˛id ning kiriku välisfassaadile Jumala Talle kujutava reljeefi. Harju-Jaani kirikuaia ja kirikuümbruse liigirikas arboreetum on õpetaja Reinu rajatud. Tänu temale algasid koguduses taas pühapäevakooli ja leeritunnid, taastati kristlikud laulatused.

Harri Rein on pärjatud Valgetähe IV klassi ordeniga ja EELK teenetemärgi II järguga.

Raasiku valla aukodaniku tiitel antakse inimesele, kellel on erilised teened valla elu edendamisel. Valla aukodaniku nimetuse saanud isikule antakse üle tunnistus ja tema portree paigaldatakse aukohale Raasiku vallamajas. Aukodaniku nimetusega kaasneb rinnamärk ja ühekordne rahaline preemia.

Raasiku valla aukodaniku tiitli on saanud 1998. a ka Harju-Jaani kiriku organist ja kohaliku elu aktivist Johannes Betlem (1916–2007).

Sirje Semm