Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Gila Wiemeri maalide ja käsitöö näitus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Gila Wiemer (vasakul) vestlushoos Andres Uibo ning kunstnikepaari Ivi ja Jüri Arrakuga.
Tiiu Pikkur

Palmipuudepühal avati Tallinna Jaani kiriku lõunasaalis ja selle all olevas ruumis Iisraeli kunstniku Gila Wiemeri maalide ja käsitöö näitus.

Jeruusalemmas sündinud kunstnik Gila Wiemer ütles, et näituse nimi «Värviline kohtumine» peegeldab tema nägemust erinevatest maadest, kus ta on elanud, ja erinevatest inimestest, keda ta on kohanud. «Ja mõistagi kajastub siin linn, kus ma sündisin ja üles kasvasin – Jeruusalemm. Jeruusalemm on kolme monoteistliku religiooni – judaismi, islami ja kristluse – keskuseks.
See on linn, kus praegu elab inimesi peaaegu kõikidest maailma riikidest. Kahjuks on see linn ning kogu regioon praegu kaugel rahust, millest kõnelevad prohvetid Vanas Testamendis. Aga minu suur unistus on, et kunagi tulevikus see visioon rahust ja üksteisemõistmisest siiski teoks saab.
See, et juudi-iisraeli kunstnik saab eksponeerida oma töid Eesti luteri kirikus, on minu meelest mõistmise ja tolerantsuse suurepärane väljendus,» sõnas Gila Wiemer.
Näituse kuraator Eva Jänes ütles, et Gila on nagu lõunamaine taim, kes meie tumeda taeva alla tuli. «See näitus on kui üks võimas kevadine kärgatus. Gila tööd on sellest keskkonnast, mida meiegi püüame kujutada, kuid meie teeme seda suure distantsiga ja näeme hoopis teise nurga alt.»
Näha saab väga erinevas tehnikas – õli, tekstiil, klaas, keraamika, puu, metall – tehtud töid, mis peaks pakkuma suurt huvi meie vaatajatele.
Gila Wiemer on Saksa LV saatkonna Tallinnas diplomaadi abikaasa ja tema loomingu «avastajaks» on saatkonna töötaja, prof Andres Uibo abikaasa Anu Tamm.
Muusikaliselt kaunistasid näituse avamist Andres Uibo orelil, Mari-Liis Uibo viiulil, Aare Tammesalu tšellol ja kontratenor Ka Bo Chan. Näitus on avatud 9. augustini.
Tiiu Pikkur