Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Et me Eestil läheks hästi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lõuna-Eesti palvushommikusöögi juht piiskop Joel Luhamets tervitab akadeemik Anu Rauda. Sirje Semm

Läinud nädala neljapäeval jagas ligi 150 Lõuna-Eesti kuue maakonna vaimulikku, poliitikut, omavalitsusjuhti, ettevõtjat, kultuuri- ja hariduselu juhti Tartus vaimujõudu.

Mileedi lille- ja interjöörikeskuses oldi koos palvushommikusöögi toimkonna kutsel sellises formaadis 10. korda. Istuti kaetud laudade taha ja tutvuti oma lauakaaslastega. Palvushommikusöögil küsiti, kuidas hoida vaimu tugevana killustunud ajastul, ja tõdeti, et vaimujõud on ka toimetulek kriisiolukorras. Hommikusööki juhtis ja tervitas piiskop Joel Luhamets. Muusikaga teenisid Reinaru Vennad, esitades Joel Reinaru ja Andres Jäätmaa laule. Olid ilusad muusikalised hetked.
Tartu linnapea Urmas Klaas peatus palvushommiku peateemal „Vaimujõud“, meenutades ühe vana mehe hinnangut 1939. aastale ja kohtumist Anu Raua 101-aastase ristiemaga. Meeldejääv oli linnapea mõte, et peame oma riiki hoidma, sest kolmandat võimalust meile ei anta: et me Eestil läheks hästi, et me teda ära ei raiskaks.
Intervjuu tekstiilikunstnik akadeemik Anu Rauaga tegi ning tänu- ja eestpalvete osa juhtis Eesti Kirikute Nõukogu asepresident Meego Remmel. Anu Raud selgitas, kuidas valmis ja milliseid sümboleid kannab Tartu rahu 100. aastapäevaks ülikoolilinna jõudev suuremõõtmeline seinavaip. Ta viitas oma vastustes vaimujõu allikatele, aga ka isiklikule palvesuhtele Jumalaga ning oma emale Valda Rauale, kes õp Jaan Tammsalu palvel tõlkis keldi palveid. Mõtted käivad nüüd kunstnikul asemetaguste palvevaipade tegemise üle, et „oleks ilusam ja helgem minna magama ja üles tõusta“.
Kultuuriajakirjanik Joonas Hellerma sidus oma kõnesse eesti kirjaniku Kitzbergi ja saksa filosoofi Hegeli mõtteid.
Pärast ühist meieisapalvet ning „Hoia, Jumal, Eestit“ laulmist lahkuti piiskopi õnnistussõnade toel oma toimetuste juurde. Kõik said endale lahkudes kingiks Allika kirjastuse välja antud Edgar Andrewsi raamatu „Mis on inimene. Aadam, tulnukas või ahv“ (2019).
Eesti palvushommikusööki korraldavad koostöös Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Kirikute Nõukogu.
Sirje Semm