Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Elmar Salumaa mõtted sõnast kirjaks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Usuteaduse Instituut soovib Elmar Salumaa sajandaks sünnipäevaks välja anda tema monumentaalteose «Dogmaatika märksõnades».


Elmar Salumaa ulatuslikust käsikirjalisest teadustööst on Usuteaduse Instituudi toimetistena varem avaldatud mitmeköiteline filosoofia ajalugu, evangeelset eetikat koondav materjal ning Matteuse evangeeliumi seletus. Nendel ja paljudel teistel teemadel peatuti ka Tartus ja Tallinnas peetud teaduskonverentsil 9. ja 10. mail.
Praegu jätkab Usuteaduse Instituut tööd Salumaa koostatud käsikirjalise «Dogmaatika märksõnades» üllitamisega. Välja antav raamat annab süstematiseeritud ülevaate dogmaatikamõistetest. Praeguseks on masinakirjalised materjalid digiteeritud 700-leheküljelise tekstina ning tehtud suur osa tööst teksti toimetamisel ja korrigeerimisel. Meie soov on anda kõvakaaneline raamat välja autori sajandaks sünnipäevaks.
Mõtlemise süstematiseerimine ja selle aluseks olevate mõistete valdamine emakeeles moodustavad harituse ühe eelduse, mille põhjal kujundatakse suulised ja kirjalikud väljendusviisid ning valitakse töövahendid. Meie väike rahvas vajab eriti praegusel majanduslanguse ajal oma sõnasse vormitud väärtuste avaldamist ja kasutamist.
Suvi on saabumas. Tänan instituudi ja töörühma nimel kõiki annetanuid, teie abiga oleme jõudnud tööga niikaugele, et raamatu valmimine tähtajaks on saanud võimalikuks. Töö jätkub ka suvel ning selleks vajame jätkuvalt ainelist toetust. Oma osa selleks saavad anda kogudused, praostkonnad, asutused, ühingud, organisatsioonid, üksikisikud.
Raamatu «Dogmaatika märksõnades» väljaandmist saab toetada, tehes annetuse SA Usuteaduse Instituudi arveldusarvele 221026943904 Hansapangas, märksõnaga Salumaa. Kõigi kuni 31. augustini annetanute nimed trükitakse raamatusse. Lisateavet saab www.eelk.ee/ui ja ui@eelk.ee.
Randar Tasmuth,
EELK UI rektor