Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Elav lootus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist.
1Pt 1:3
Mida tähendab elav lootus? Kui juba panna omadussõnu lootuse ette, siis arvan, et selle vastandiks on tuim lootus (võiks öelda ka surnud lootus, ent siis oleks tegu juba lootusetu juhtumiga).
Ekke Moor küsib August Gailiti romaanis lapi targalt: «Näed sa homset, mida toob homne päev?» Tark vaikib viivu ja vastab: «See, kes tahab elada homset, ei ela tänasele.»
Tuim lootus jääb sinust kaugele, on kusagil ebamäärases tulevikus, ei oma sinu eluga erilist sidet. See on nagu inimene, kellega tahaksid väga kokku saada, aga ei tee midagi, et temani jõuda. Selline lootus võib muutuda irreaalseks unistuseks, mille täitumisse sa ise ka enam ei usu. See ei vii sind edasi, vastupidi, lausa takistab su liikumist.
Elav lootus tõukab sind otsekui pärituul purjelaeva. Ehk küll raugeb vahel ta hoog, ent päris ära ta ei kao. Tahtmine temani jõuda viib sind edasi. Ta on su kõrval iga päev, elab koos sinuga, paneb sind tegutsema ja annab sulle selleks jõudu ja taiplikkust. Kuigi lootuse täitumine jääb tulevikku, jagub osake temast igasse ajahetke.
Seepärast õpetab elav lootus sind oma päevi õigesti kasutama. Aitab sul näha seost tänase ja homse, oleva ja tuleva vahel. Vaevarikastel hetkedel ei lase meeleheitel su üle võimust saada, rõõmuaegadel täidab hinge tänuga. Elav lootus teeb sind ennastki elavaks.
Mare Palgi