Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestlaste juurde Kanadasse

/ Autor: / Rubriik: Uudised, Välis-Eesti / Märksõnad:  / Number:  /

1. detsembrist järgmise aasta 31. maini on Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk (fotol) teenimas Vancouveri Peetri kogudust. Ärasõidu eel pani õpetaja Kukk toimetuse palvel kirja oma mõtted, mis siinkohal avaldame.

«Olles juba ligi 30 aastat vaimulikuna töötanud, võtan eelseisvat poolaastat kui kingitust, kus saame koos abikaasaga oma igapäevarutiinist kauemaks välja minna, kui tavapärane puhkus seda iial võimaldaks. Kuigi mind ootab Kanada läänerannikul ees sama töö mis koduski, on see siiski oluline vaheldus täiesti uues keskkonnas.
Olen väga tänulik Rapla ja Järvakandi kogudusele, kes on mulle pakutud võimalusse nii heatahtlikult ja soosivalt suhtunud. Minu jaoks teeb mineku kergemaks ka see, et on inimesi, kelle hooleks võin rahumeeles koguduste töö jätta.
Ootan erilise põnevusega kohtumisi nii Kanada kui USA lääneranniku eestlastega, et kuulata nende lugusid sellest, kuidas nad kodumaast nii kaugele on sattunud ja sinna oma juured ajanud. Ka seda, milline roll nende identiteedis on kanda omakeelsel kirikul. Kindlasti pakub omajagu põnevust Kanada kaunis mägine loodus. Kõige enam soovin, et meid ühendaks seal kodumaaga püsiv eestpalvesild.»