Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestimaa, oled mu kodumaa

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

yheslaulmineEesti Vabariigi sajandal, juubeliaastal tähistatakse iseseisvuse taastamise aastapäeva suvise peonädalaga, mis algas 17. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil muinastulede ööga.

Tähtsündmustele oli võimalik kaasa elada ka televisiooni vahendusel. 17. augustil Rakvere linnuses eesti luuleklassikat esitamas olid 35 lugeja, näitleja ja ühiskonnategelase hulgas ka Jaan Tammsalu, Justinus Ilmar Kiviloo (õigeusu kirik) ning näitleja- ja teoloogiaharidusega Malle Pärn. Luulerännak kandis läbi nelja ajajärgu. Esitati ligi 100 teost. Luulepidu läks sujuvalt üle punklaulupeoks.
19. augustil Tallinna lauluväljakul Tõnu Kaljuste koostatud suurepärase kavaga „Laulu võimu“ üheslaulmise üleilmses eesti rahva ühendkooris osales 100 minuti pikkuses laulus kokku enam kui 52 000 Eestit oma südames kandvat inimest. Kõigile tuntud ja tähenduslikke laule sai kaasa laulda lauluväljakul, Eesti Televisiooni või interneti vahendusel külaplatsil, linnaväljakul või kodus diivanil.
Kui kõigil päevadel säras päike, siis 20. augustil president Kersti Kaljulaidi kutsel Eesti taasiseseisvumise 27. aastapäeva tähistama tulnud inimesed Kadrioru roosiaias pidid kaasa võtma vihmavarjud. Oma kõnes rõhutas president hariduse ja kultuuri olulisust meie ühiskonnas ning julgustas kõikide elualade inimesi riigi tulevikus kaasa rääkima ning poliitikas osalema.
Kõige selle taustal kogunes rahvuslikult meelestatud inimesi 19. augustil Pilistverre tähistama ERSP 30. aastapäeva. 20. augustil 1988 sündis 104 mõttekaaslase osalusel Pilistvere Andrease kirikus Nõukogude Liidu esimene rahvuslik-demokraatlik erakond Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei.
Eesti Kirik