Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Piibliselts toetab hõimurahvaid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Piibliseltsi (EPS) üldkogu selle aasta märksõnadeks olid erinevate piiblitraditsioonide kasutamine ja tutvustamine.

Pirita kloostris toimunud aastakoosoleku avapalvuse pidas isa Vello Salo, kes sidus selle publikuga ühiseks kanooniliseks Piibli lugemiseks. 

Päevakorras oli EPSi tegevusaruanne, eelarve tutvustus ja kinnitamine. Peasekretär Jaan Bärenson tutvustas käimasolevaid projekte ja  tegevuskava aastateks 2007–2008 ning tänas hea koostöö eest seltsi erinevaid partnereid, kogudusi, kristlikke organisatsioone ja meediat.

Konverentsil esines ettekandega õigeusu kiriku metropoliit Stefanus, kes rõhutas Piibli liturgilist olulisust õigeusu traditsioonis ning lisas, et ortodoksi kirikus pole võimalik organiseerida ja juhtida Jumala rahva vaimuelu ilma Piiblita ning et tõelise vaimsusega kaasneb pidev jumalasõnasse süüvimine nii eraviisiliselt kui ka üheskoos.

Bärenson märkis, et aasta 2006 on olnud seltsile ühelt poolt stabiilne, teiselt poolt on uue hoo andnud värske projekt «Hõimurahvaste aeg». «Ühisprojekt on uus väljakutse EPSile ja Eesti kristlastele. Projekt on toonud uusi inimesi ja kogudusi piiblimisjoni juurde. Hõimurahvad ootavad meie abi ning oluline pole see, palju me toetame, vaid et me toetame,» on Bärenson veendunud. Projektiga seoses andis EPS välja 24leheküljelise värvilise infoajakirja «Hõimurahvaste aeg».

Käesoleval aastal jätkatakse nimetatud projektiga ja ka paariks aastaks soiku jäänud Vana Testamendi tõlkeprojektiga. Bärensoni sõnul on viimase tegevuses ressursipuuduse tõttu paar aastat vahet olnud, kuid nüüd, olles saanud toetust, jätkatakse projekti, et see lõpule viia. Samuti jätkatakse Markuse evangeeliumi tõlkimist viipekeelde.

Möödunud aastal valmistas EPS oma jõulumargi juba neljandat aastat ise, ühtekokku on marke välja antud 11 korda.  Markidel olid Haapsalu fotograafi Arvo Tarmula pildid. 2006. aasta tähtsündmuseks oli aga Markuse evangeeliumi lavastamine, peaosas Andres Roosileht. Etendus valmis koostöös muusikaühinguga Crescendo ja Nukuteatriga.

Merje Mänd