Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Piibliselts korraldab aktiivselt näitusi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Piibliseltsi üldkogul mõeldi möödunud aastal tehtule ja seati plaani käesolevaks. Sõna võtab seltsi esimees Tiit Salumäe, tema vasakul käel peasekretär Jaan Bärenson.Maarit Bärenson

Möödunud laupäeval kogunesid Eesti Piibliseltsi liikmed Keilasse üldkogule.

Kõneldi mullu tehtust, käsil­olevatest projektidest ja kavandatavast. Möödunud aasta aruandest, mille esitas seltsi peasekretär Jaan Bärenson, jäi silma suur näituste hulk. Traditsioonilisele piiblinäitusele lisandusid uued stendid ja uuenenud näitust demonstreeriti emakeelepäeval Läänemaa muuseumis. Sügisel rändas näitus Kullamaale, edasi Keilasse, Tõrvasse ja Rakverre.
Jätkuvalt on aktuaalne projekt «Hõimurahvaste aeg»: vastava näitusega oli piibliselts väljas Läänemaa missiol. Oktoobris peeti hõimurahvaste nädalat, mis päädis oikumeenilise jumalateenistusega Tallinna Jaani kirikus, kus jutlustas Mihhail Atamanov Udmurtiast ja muusikat tegi ansambel Tuli Taevast. Keilas toimus hõimurahvastele pühendatud õhtu ettekannete, viktoriini ja filmiga.
Piiblikonverents peeti möödunud aastal Tõrvas, et mälestada piiblitõlketoimkonna liiget Georg Koiki. Jõuludeks anti üheksandat korda välja piiblimark, varem ilmunud piibliteemalisi ilumarke sai näha näitusel Tallinna Oleviste kirikus ja teist marginäitust, evangeeliumi markidel, Palamuse muuseumis.
Piibliselts on osalenud paljudes tele- ja raadiosaadetes, teinud koostööd Eesti Kirikuga, koguduste, kristlike organisatsioonide, mittetulundusühingutega jt, levitanud jätkuvalt Piibleid ja selle osi. Kogu seltsi tegevus on saanud jätkuda vaid tänu headele annetajatele ja eestpalvetajatele, on Jaan Bärenson tänulik.
Tänavu jätkub seltsi näitustegevus, valmistutakse järgmisel aastal tähistama seltsi 200. aastapäeva. Seltsi liikmemaksuks jäi 15 eurot aastas, pensionäridele ja üliõpilastele 10 eurot. Juhatuse liikmetena jätkavad Jaan Bärenson, Mart Rannut ja Urmas Tamm.
Üldkogul osalejaid tervitas ja vaimulikku sõna jagas Keila kirikus kohalik õpetaja ja EPSi nõukogu liige Marek Roots, vaadata sai näitust seltsi tegevusest pärast taastamist aastal 1991.
Rita Puidet