Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar 25

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Seminari aastapäeva tähistamine.Üllas Tankler

24. mail, metodismi rajaja ja anglikaani kiriku vaimuliku John Wesley pöördumise päeval toimus Tallinnas EMK Teoloogilise Seminari 25. aastapäeva pidulik tähistamine.

Seminari rajajatena peab kindlasti esile tõstma meie tollast kiriku juhti Olav Pärnametsa, õppejõude Wes ja Joy Griffineid ning dr Eddie Foxi.
1994. aasta kevadel sai seminari esimeseks rektoriks Asbury Teoloogilise Seminari lõpetanud Andrus Norak. Pärast tema igavikku lahkumist 2011. aastal võttis rektori kohusetäitmise ülesanded enda kanda dr Lii Lilleoja. Kuid tema soov pühenduda täielikult oma õpitud erialale haridusteadustes tingis uue rektori valimise. Selleks sai dr Meeli Tankler (kuni 2018), 2010.–2014. aastani korraldas õppetööd dekaan Anne Saluraid. Alates 2018. aastast on rektori ametis dr Külli Tõniste.
Tänaseks päevaks on EMK TS lõpetanud kakskümmend lendu kokku 235 lõpetajaga. Mitmed nendest on läinud edasi oma teadmisi täiendama nii Eesti kui Euroopa ja Ameerika kõrgkoolidesse. Vilistlaste hulgast võib leida koguduste pastoreid, kaplaneid kaitseväes, vanglates ja hoolekandeasutustes, misjonäre ja õppejõude. Paljud on leidnud oma kutsumuse pühapäevakooliõpetajatena, piibliõpetajatena, koguduste lehtede kaastöölistena, samuti kiriku sotsiaalvaldkonnas.
Andres Kapp,
EMK TS vilistlane