Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti kirikumuusikute hea sõber

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Koorijuht Aivi Otsnik nimetab tutvumist ja koostööd Jan-Jürgen Wasmuthiga imeliseks Jumala kingituseks eesti kirikumuusikutele ja meenutab nende esimest kohtumist ning hilisemaid kontakte.
1995. a suvel oli kahel Kirikumuusika Liidu (KML) juhatuse liikmel võimalus osaleda nädalapikkusel lauluseminaril seenioridele Hannoveri lähedal imeilusas väikeses Springe linnas. Ligi paarikümne lauluhuvilise juhendajaks oli Jan-Jürgen Wasmuth, Alam-Saksimaa kirikukooride ühenduse peakantor. 
Laulunädala jooksul suutsid eestlannad Jan-Jürgenisse süstida huvipisiku Eesti vastu ja alates 1996. a on ta olnud meil oodatud külaline. Hiljuti pihtis ta, et on Eestisse kiindunud ning siin on ta teine kodumaa!
Eesti kirikumuusikuil on olnud võimalus osaleda veel paaril korral samas, aga ka kolmel korral Jan-Jürgeni juhendamisel Gernodes korraldatud laulunädalal, kuhu kogunes paarkümmend eri vanuses harrastuskirikumuusikut üle Saksamaa.
Laulunädalatelt on eesti muusikud saanud palju häid ideid ja imelisi kogemusi, mida nad võivad oma kooride juures rakendada. Laulunädalaid on Jan-Jürgen Wasmuthi juhatusel KML korraldanud hiljem ka Eestimaal. Eestlastel on alati väga kiire ja seepärast on seminari või laululaagri pikkus ainult 1–3 päeva. Aga sellegipoolest oleme väga palju huvitavat kogenud ja kasulikku õppinud.
Jan-Jürgeni kaasabil on 1997. a ellu kutsutud KML lastekoor Väike Küünal, 1999. aastast on ta olnud oodatud külalisdirigent segakoorile KOSK. Pensionile siirdudes andis 28. oktoobril sündinud juubilar teatepulga üle Mathias Gauerile, kes on oma terekäe meile ulatanud juba nii seminari juhatamisel kui ka KOSKiga sidemete loomisel.
Jan-Jürgenil on üks imeline hobi. Kodus on tal katusekambris pikk käänuline raudtee, millel liiguvad puldiga juhitavad rongid. Enamiku elektroonikaskeemidest on ta ise välja mõelnud.
Wasmuth on loonud palju muusikat, sealjuures ka eestikeelsele tekstile. Eriti on tuntud tema kaanonid, mis on võetud mitmete kooride repertuaari. Jan-Jürgenit toetab nii muusikas kui ka kodutöödes armas abikaasa Rottraut.
Õnnitleme oma armast sõpra Jan-Jürgen Wasmuthit juubelisünnipäeval. Soovime Jumala juhtimist ja õnnistust tema igapäevases elus ning töös, samuti palju rõõmu oma suure pere keskel!

EELK Kirikumuusika Liidu nimel
Aivi Otsnik

  • EELK aukiri anti konsistooriumi otsusega Jan-Jürgen Wasmuthile 70. sünnipäeval viljaka koostöö eest Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku muusikutega.