Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti kirik küsib. Kuidas möödus teie koguduses mihklipäev, koguduse nimipühaku päev?

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Marek Roots, Keila Miikaeli koguduse õpetaja:
Tähistasime oma kiriku nimipühaku, peaingel Miikaeli ja kõigi inglite püha ehk mihklipäeva pühapäevase jumalateenistusega, kus seekord osales ka koguduse segakoor. Pärast teenistust katsime kirikus kohvilaua ja tänasime neid inimesi, kes suvel kiriku uksi lahti hoidsid.

 

 

 

 

Toomas Maarand, Mihkli koguduse diakon:
Meie koguduses seondub mihklipäev pikaajalise tra­ditsiooniga. Nimelt on alates 1950ndatest aastatest igal aastal mihklipäeva paiku peetud praostkonna konverentsi. Nii ka sel aastal. Pärast konverentsi toimus piiblitund ning seejärel jumalateenistus, kus kümnest osalenud vaimulikust teenisid kaasa kaheksa. Jutlustas Vormsi koguduse diakon Ants Rajando.

 

 

Rene Rein­soo, Kihelkonna Mihkli koguduse õpetaja:
Mihklipäev valmistas igati rõõmu. Ligi 150 inimest oli tulnud jumalateenistusele, nende seas Nokia sõpruskoguduse esindajad pastor Timo Uotila, misjonitöö sekretär Mirja Hukari ja misjonär Vuokko Krannila.
Jumalateenistusel juhatati sisse uus pühapäevakooliaasta. Pärast teenistust olid kõik kirikulised palutud pastoraati, kus lisaks lasteprogrammile toimus traditsiooniline mihklipäeva loterii ja oli kaetud kohvilaud. Kihelkonna vallavanem Jüri Saar ütles oma tervituse ning Nokia külalised kõnelesid misjonitööst.
Mirja Hukari, kes on töötanud aastaid Jaapanis, andis põgusa ülevaate sealsest elust. Vuokko Krannila kõneles oma tööst Hiinas, Taiwanil ja Hongkongis, kus ta on Jumala sõna kuulutanud 40 aastat ja kus kaasajal sünnib iga päev üks uus kogudus.
Pidupäev oli igati sisukas, pakkudes kõigile rohkesti rõõmu.