Eesti Kirik küsib

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Lätis peavad luteri ja katoliku kirik oikumeenilist dialoogi. Seoses sellega ilmus hiljuti (ka Eesti) päevalehtedes erakordne uudis, kus öeldi, et Läti luterlik kirik liitub katoliku kirikuga. Mis tegelikult toimus?
Läti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Jānis Vanags Läti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Jānis Vanags:
Kahjuks ilmus segadust tekitav teave televisioonis. Pikast intervjuust, kus ma püüdsin neid kõnelusi objektiivselt edasi anda, võttis ajakirjanik ainult ühe marginaalse ja teoreetilise mõtte.
Ta küsis, kas oleks võimalik saavutada «struktuuride ühtsust», millele ma vastasin, et kui luteri ja katoliku kirik saavutaksid üksmeele õpetuses, siis oleks ka põhjust rääkida struktuuride ühtsusest, kuid need on nii kauged plaanid, et sellest ei ole praegu mõtet unistada.
Sellest tegi ajakirjanik sensatsioonilise uudise, kinnitades, et kirikud on alustanud kõnelusi, mis lõpevad sellega, et luterlik kirik liitub katoliku kirikuga. Loomulikult tekitas selline groteskne ja absurdne info palju segadust ja ärevust.
Ma arvan, et ainuke viis sellistest moonutatud kujutlustest üle saada on nende kõneluste pidamine avalikult, siis saaks igaüks kõiges ise veenduda. Meie eesmärk ongi tegelikult arusaamatuste ja teineteisest valede kujutluste väljarookimine ning vastastikuse usalduse kinnitamine.

EK