Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Hümnoloogia Seltsil ees tegus aasta

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Veebruari keskel sai kokku EHSi juhatus, et teha kokkuvõtteid möödunud 2004. aastast.

Aastat jäävad ühingu jaoks tähistama Hugo Lepnurme 90. sünniaastapäeva üritused, mälestusseminar Rapla pastoraadis, kus sõnavõtuga kirikumuusika ettekande viisist esines Toomas Siitan, vaba klaverisaate kujundamisest ning koraalide harmoniseerimisest pidas praktikumi Olav Ehala ning instrumentaalmuusika vaimulikkusest kõneles Mart Jaanson.

Tänaseks on valminud Hugo Lepnurme mälestusseminarist kaks DVDd, mida saab ühingult tellida.

Enn Võrk – 100

Tänavu täitub 100 aastat helilooja, organisti, koorijuhi Enn Võrgu sünnist. Enn Võrgule on Raplamaal pühendatud isamaaline kultuuriprojekt, mille raames on ka hümnoloogia seltsil oluline osa Raplamaa gümnaasiumitele muusikalektooriumide korraldamisel.

Hea meel on, et maakonna kuus gümnaasiumit on sellest huvitatud olnud ja peavad oluliseks gümnaasiuminoortele laulu «Eesti lipp» autori eluloo tutvustamist.

Lektooriumid viivad läbi kirikumuusikud Ene Salumäe ja Elke Unt ning vokaalgrupp Rapla segakoori Cantus dirigendi Vahur Soonbergi juhtimisel. Lektooriumiteks valmib Enn Võrgu ajalooliste fotodega multimeediaprogramm, mis jääb koolide muusikaõpetajatele abimaterjaliks ja mälestuseks toimunud üritustest. Lektooriumid algavad Rapla Vesiroosi ja Ühisgümnaasiumis emakeelepäeval, 14. märtsil, mis on ühtlasi Enn Võrgu sünnipäev.

Rahvusvaheline hümnoloogiakongress

Tegus ettevalmistus on alanud rahvusvahelise hümnoloogiakongressi läbiviimiseks Tartus Treffneri Gümnaasiumis ja Tartu kirikutes selle aasta 7.-12. augustini.

Eesti Hümnoloogia Selts on rahvusvahelise hümnoloogiaühingu (IAH) liige ja kõigil ühingu liikmetel on ainulaadne võimalus osaleda kongressi ettekannete auditooriumina, kontsertidel, väljasõitudel. Ka teistel huvilistel on võimalus osaleda. Selleks tuleb registreeruda 15. aprilliks meiliaadressil info@hymnos.ee.

9. mail on ühingul kavas koguneda üldkoosolekule Usuteaduse Instituuti kella 11-14. Kavas aastaaruande arutelu, uue juhatuse valimine, Tartu kongressi puudutavad küsimused ning ettekanded lauluraamatu konkordantsist.

Uued ja senised liikmed on teretulnud!

Elke Unt,
EHSi juhatuse liige