Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Dr Randar Tasmuth Rochesteri piiskopkonna konverentsil

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Usuteaduse instituudi professor dr Randar Tasmuth oli 7.–12. oktoobrini külas Rochesteri piiskopkonnas Inglismaal.

Dr Tasmuth tegi ettekande piiskopkonna teaduskonverentsil «Beyond Borders and Boundaries» (piiride ja piirangute taga).
Aylesford Piory kloostris toimunud konverents oli piiskopkonna vaimulike konverents. Dr Tasmuth pidas konverentsi avaettekande «Research Beyond Borders and Boundaries».
«Kõigepealt fikseerisin vaimuliku koolituse tasemeõppe, isiksuse formeerimise, täienduskoolituse ja uurimistöö omavahelised suhted, tuues näiteid Eestist. Vaatlesin, kuhu uurimistöö paigutub kirikuelus, kui palju kirik jõuab seda teha ja missugused ressursid meil on. Kuidas värsked doktorid suudaksid oma  teadustööd edasi teha, et kiriku sees teaduskonverentse pidada,» selgitab Tasmuth ja lisab, et see konverents meenutas natuke EELK vaimulike konverentsi, kus ka mõned ettekanded peetakse.
Teisest küljest aga Rochesteri vaimulike teaduskonverents koosneski ainult ettekannetest. «Osa aega töötati ka neljas erinevas grupis, kus ettekandjad olid need vaimulikud, kes on juba doktorid või veel doktorandid. Oluline oli see, et nad kõik olid oma piiskopkonna vaimulikud. Lõpuettekande pidas piiskop dr Brian Castle ja toimusid rühmatööd. Järgmise aasta konverentsile loodetaks ka kedagi Eestist kutsuda.»
Randar Tasmuth esines ettekandega misjoni kontekstist «Mission in Context» umbes 30-le vaimulikuks õppijale, kes aga osaliselt juba vaimulikuna teenivad. «Ettekandes avasin misjoni toimumise ja misjonaarse tegevuse kontekste kolmeosalisena: ajalises, ruumilises ja sotsiaal­ses keskkonnas ning määratluses.»
Inglismaal olles külastas dr Tasmuth ka Cambridge’i ülikooli Kings College’it ja kohtus dekaan dr Jeremy Morrisega, kes on meie usuteaduse instituudis anglikaani kirikust loenguid pidanud. Sobival võimalusel tuleb dr Morris tuleval aastal taas ja peab instituudis kahepäevase koolituse anglikaani teoloogiast.
Dr Tasmuth jõudis käia tutvumas ka Inglismaa luterliku kiriku õppeasutuse Westfield House’iga.
Rochesteri piiskopkond on EELK sõpruspiiskopkond, mille esindajad on osa võtnud meie vaimulike konverentsidest ja on tulemas ka järgmisele konverentsile.
Tiiu Pikkur