Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Credo kutsub usu algtõdede juurde

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudis / Number:  /

Üks Credo koolitajate koolitaja on UI rektoraadi juhataja Kadri Lääs. Foto: erakoguUsuteaduse Instituudi juures alustati täiendusõppekursusega neile, kes soovivad kutsuda kaasinimesi usu ja kogudusliku elu juurde.
Credo (‘mina usun’ – lad k) on kristlikke põhitõdesid tutvustav kursus. Koolituse ühe läbiviija Kadri Lääsi sõnul alustatakse juttu aga hoopis kaugemalt. Kõneldakse elukogemustest, neist momentidest, mil inimene üldse hakkab küsima Jumala olemasolu ja usu järele. «On palju eel- ja eksiarvamusi, ka nendest tahame rääkida,» sõnab Lääs.
Seekordne koolitus on siiski mõeldud neile, kes taolisi kursusi koguduste juures ise läbi viima hakkavad. Traditsiooniliselt on kaasatud Usuteaduse Instituudi pastoraalseminaris õppivad vikaarid, kellele tutvustatakse kursust kui üht misjonaarset töövahendit kogudusetöös. Lisaks tulevastele vaimulikele osaleb kursusel huvilisi üle Eesti.  
Õppijad jätkavad rühmatöid ja seminare Interneti-keskkonnas ja koostavad kursuse läbiviimise plaani koos ressursside arvestusega. «Ma loodan, et hulk neist inimestest, kes koolituse läbivad, viivad oma seminarid ka reaalselt läbi. Tuleb arvestada, et taolise asja korraldamine vajab head ja toimivat meeskonda,» lisab Kadri Lääs.
Kuni 2008. aastani tunti kursust nime all «Reis usumaale», kuid see pealkiri tekitas arusaamatusi. Nii näiteks arvas üks vanamemm, et korraldatakse ühisreisi Iisraeli, ning oli veendunud, et tema küll sinna minna ei saa.
Credo kursuse idee pärineb Saksa evangeelsest kirikust ning on rakendust leidnud pea 20 aastat. EELKs alustati koolitustega 2002. aastal. Kursuse on nüüdseks läbinud ligi 70 inimest, kes kõik on võimelised ka ise seminare läbi viima.

Mari Paenurm