Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Caritas palub abi noortele emadele ja nende lastele

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Hiljuti teatas õiguskantsler Indrek Teder, et Eestis elab absoluutses vaesuses iga viies laps, see on üle 45 000 lapse.

Kui absoluutses vaesuses elavatele lastele lisada ka need, kes kuuluvad riskigruppi, siis puudutab vaesus Eestis enam kui 63 000 last. Seega on laste vaesus ühiskonna keskmisest suurem nii suhteliselt kui absoluutselt ning lapsed on ülejäänud ühiskonnaga võrreldes halvemas olukorras.
MTÜ Caritas Eesti on võtnud oma missiooniks aidata toime tulla nii vaesust kannatavatel lastel kui nende emadel. Veelgi enam, Caritas Eesti on ainuke Eestis tegutsev mittetulundusühing, mis aitab väga noori emasid ja nende lapsi. Õigupoolest on tihtipeale tegemist korraga kahe lapsega, kellest üks on teise ema, ning nendega suhtlemine ja nende elulugudega tutvumine panevad ühtaegu nutma ja naerma.
Caritase initsiatiivil loodud noore ema kool on mõeldud teismeliselt sünnitanud emadele. Noored emad saavad sealt abi ja infot, kuidas tulla toime. Kooli liikmed käivad tugirühmadena koos igal nädalal nii Tallinnas kui Pärnus.
Alates 2010. aastast pakub Caritas Eesti projekt «Noored emad taas kooli ja/või tööle» neis kahes linnas kuni 26aastastele emadele, kel lapse sünni tõttu haridustee katkenud, ka tasuta lastehoiuteenust õppimise või töö otsimise ajaks.
Vaata lisaks: www.noorema.ee; www.caritas.ee.
Palume võimalusel ka teie toetust just taolistele, õieti kahest lapsest koosnevatele peredele: väga noorele emale ja tema lapsele. Annetada on võimalik kas saates annetuse aadressile Merivälja tee 18, 11911 Tallinn, pangaülekandega SEB 10052002417008 või krediitkaardiga veebilehel www.caritas.ee/donate.html.
Walter Johanson,
Caritas Eesti juhataja