Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Baltikumi kogudused kohtusid Riias

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

  13.–14. veebruaril toimus Riias Willow Creek Associationi korraldusel oikumeeniline Balti koguduste konverents, kuhu oodati osalejaid Eesti, Läti ja Leedu kogudustest.

Üritus oli mõeldud kirikute noorematele juhtidele ja aktiivsetele koguduseliikmetele, et nendega erinevaid juhtimis­strateegiaid arutada. Samuti räägiti vabatahtlike olulisusest ja motiveerimisest.
Lektoritena astusid üles USA Willow Creeki kogukondliku kiriku rajaja Bill Hybels, sama kiriku pastor Nancy Bea­ch, USA Gateway koguduse rajaja John Burke ja Diet­rich Schind­ler, kes on 28 aastat oma elust pühendanud koguduste rajamisele Saksamaal.
Kohalike koguduste esindajana võttis sõna Läti Baptistiliidu piiskop Peteris Sprogis.
Üritust väisanud Tallinna Peeteli koguduse õpetaja Avo Üpruse (pildil) sõnul õnnestus konverents igati, sest arendati kahte tema jaoks olulist suunda: kogudustevahelist oikumeenilist koostööd ja aktiivset arendustööd. Ürituse fookuses oli sotsiaalse vastutuse printsiibist lähtuv kogukondlike kirikute rajamine. Loengupidajad olid kõik käsitletud teemadel väga pädevad, seepärast olid õpitoad asjakohased ja põnevad.
Palju mõtiskleti juhtimise erinevate tahkude üle ja sellest, kuidas vabatahtlikke sotsiaalselt motiveerida. Tänu oma karismale ja pikale staažile jutlustajana oli Üpruse jaoks kõige meeldejäävam esineja USA suurima kogukonnakiriku rajaja Bill Hybels, kelle peasõnum publikule oli «Õpi juhtima ennast, siis oskad juhtida ka teisi».
Kokku oli üritusel üle 300 osaleja, neist eestlasi Üpruse sõnul umbes kolmandik. Kõige meeliülendavam osa toimunust oligi see, et saadi koos olla, oma oskusi arendada ja üheskoos Jumalat teenida.
Diana Tomingas