Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Avatud uste päeval esitleti unikaalset kogumikku

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number: ,  /

Randar Tasmuth peab alg­kristlikku mõtlemist käsitlevat kogumikku unikaalseks raamatuks, mille lugejatering ei pea olema pelgalt akadeemiline. Foto: Tiiu Pikkur

Usuteaduse Instituudi avatud uste päeval oli võimalus loenguid külastada, õppimistingimustega tutvuda, õppejõudude ja üliõpilastega vestelda ning maja uudistada.
Õhtul astus rektor prof Randar Tasmuth üles avaliku loenguga evangeeliumi ja ideoloogia suhtest. Kogu üritus tipnes aga Usuteaduse Instituudi toimetiste XIX raamatu «Töid algkristliku mõtlemise kujunemise alalt» esitlemisega.
Väljaanne tutvustab uurimisrühma töö tulemusi juutluse ja varakristluse kujunemisest, sisaldades artikleid, mis valminud aastatel 2006–2008 ning trükivalgust näinud nii Eestis kui välismaal.
Kui toimetiste sarja XIV köide «Sissejuhatus eksegeetikasse» (2006) aitab lugejal siseneda piibliteaduste valdkonda, siis värske kogumik on osaliselt selle jätkuks, kutsudes üliõpilasi üles esitatud teemasid ise analüüsima.
Uurimisgrupi juht Randar Tasmuth leiab, et tegemist on täiesti erakordse kogumikuga. «See on võti ka nende artiklite mõistmiseks, mille koordinaadid raamat kätte annab. Siin viidatakse uurimuse raames ilmunud artiklitele ja võetakse ka need kokku. Nii et see on võti mõistmiseks ja teejuht nende leidmiseks.»
Raamatu autorid on lisaks Tasmuthile veel Arne Hiob, Urmas Nõmmik ja Elo Süld. Autorite tänu kuulub Eesti Teadusfondile, kelle toel see väljaanne ilmuda sai. Tänulikud ollakse ka rahvusvahelisele toimetuskolleegiumile, kes esimest korda instituudi toimetiste sarja raamatut kureeris. Toimetaja Urmas Nõmmiku tänusõnad kuulusid kujundajale Riina Sildveele, kes eesti-, inglis- ja saksakeelsete materjalide raamatuks vormimisega suurepäraselt hakkama sai.
Vanim Eesti erakõrgkool – Usuteaduse Instituut jätkab järgmiselgi õppeaastal nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoriõppega. Rektor Tasmuthi sõnul soovitakse seda teha endises mahus. Avatud uste päeval tundsid instituudis õppimise vastu huvi nii gümnaasiumilõpetajad kui vanemadki. Kevade poole soovitakse täpsemat teavet ka meediaväljaannete kaudu levitada.

Tiiu Pikkur