Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aukuninga alandustee

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Palmipuudepühaga algab Jeesuse elu kõige otsustavam nädal. Sel päeval Jeesus ratsutab eesli seljas Jeruusalemma. Lähenemas olid juutide suurimad pühad, paasapühad, ja nende tähistamiseks oli pühasse linna tulnud tuhandeid palverändureid. Paasapühadel meenutati Iisraeli rahva vabanemist Egiptuse orjusest, mis oli olnud rahva identiteedi seisukohalt väga oluline sündmus ning mida iga korralik juut tähistas. Nii võis toona näha linnas tõelisi rahvahulki, kes olid pühade tõttu vägagi emotsionaalsed.
Jeesuse senine tegevus on kõnetanud inimesi. Inimesed võtsid oma emotsionaalses meelestatuses Issanda eriliselt vastu: Kristuse teele heideti palmioksi ja teda tervitati tõelise Päästjana. Hosianna-hüüded kinnitasid tundeid. Inimesed teadsid, et tegu pole ei tavalise õpetajaga ega ka tavalise imetegija-tervendajaga, vaid kellegagi, kes on palju enamat: Messiaga, Päästjaga.
Selles rõõmsas melus olid aga ka need, kes kadestasid Jeesust ja olid valmis tegema kõike selleks, et tagada oma positsioon ning hävitada ohtlik konkurent. Ilmselt mõtlesid nad juba välja strateegiat Jeesuse hukkamiseks. Endale teadmata olid nad Jumala plaani täideviijad: Kristus pidi ju surema ristil ja kandma maailma patu. Tee Egiptuse orjusest vabadusse tähendas Iisraelile palju. Kristlasele tähendab Jeesuse tee Jeruusalemma päästet ja lunastust.
Kaido Soom