Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aukiri palvemaja ehitajale

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jüri koguduse kauaaegsele juhatuse esimehele ning töötegijale Kalju Aruaasale anti tema 75. sünnipäeval, esmaspäeval Ida-Harju praostkonna sinodil üle EELK aukiri.

ImageKalju Aruaas on olnud Jüri koguduse juhatuse esimees aastatel 1991–1997. See periood oli üks keerulisemaid, sest tal tuli peamiselt üksinda juhtida koguduse õigusvastaselt võõrandatud maade tagastamisprotsessi, mis tähendas ligi paarikümne kinnistu dokumentatsiooni ning mõõdistamise korraldamist.

Kalju jätkas juhatuse aseesimehena ja juhatuse liikmena kuni 2005. aastani. Ta on koguduse nõukogu liige ja valitud sinodisaadikuks. Juhatuse esimehe ülesannetest vabanedes ei jäänud Kalju Aruaas aktiivsest kirikutööst kõrvale, vaid pühendas järgneval kümnel aastal enam tähelepanu oma kodukoha pühapaiga, Tõdva vennastekoguduse palvemaja remondile.

Aastaid on ta üksi eestvedajana, oma käte ja vahenditega töötades ja teisi kaasa kutsudes saavutanud selle, et on tärganud kohaliku omavalitsuse ning Muinsuskaitseameti huvi renoveerida ajalooline hoone. Talgukorras sai tehtud kogu hoonele uus põrand, õuele uus palksaun ning palju muud. Ettevõtmine on päädinud pühakodade programmi raames ligi miljoni kroonini ulatuva ehitustööga, mille käigus asendati ja toestati hoone palkseina ning ehitati uus kimmkatus.

Tanel Ots, Jüri koguduse õpetaja