Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Anu ja Juha Väliaho uus tööpaik Baýkiirias

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti misjonär Anu Väliaho ja tema soomlasest abikaasa Juha Väliaho asusid septembris uude tööpaika, Birski linna Baškiirias. Väliahod on olnud misjonitöö teerajajad Kesk-Venemaa hõimurahvaste hulgas juba 12 aastat ning aidanud Maris, Komis, Udmurtias, Tšuvaššias ja Baškiirias alule mitu luteri kogudust.

Ingeri Luterliku Kiriku Joškar-Ola kogudusest Marimaa pealinnas on moodustunud laia Uurali praostkonna hästi toimiv keskus. Juha Väliaho jätkab edasi Uurali praostkonna praostina, koguduseõpetaja ameti võttis aga septembri algusest üle kohalik pastor Vladimir Botškov.

Väliahode töö tulemusena on tekkinud palju uusi kogudusi ning nad on püüdnud koolitada nendele töötegijaid. Ingeri kiriku koolituskeskus asub Keltos Peterburi külje all, kus paljud Uurali piirkonna kristlased on saanud ettevalmistuse kogudusetööks. Sellel aastal korraldasid Väliahod teoloogilise põhikursuse ka Joškar-Olas.

«Baškiirias on töö levinud eriti kiiresti, kuid seal pole veel ühtegi vaimulikku. Vajadus on nii suur, et me ei näe muud võimalust kui minna sinna ise,» ütleb Juha Väliaho teerajaja iseloomu ja innuga. Anu Väliaho on samuti harjunud jätkuva kiire elutempo ja tühjast alustamisega ning aitab kaasa igasuguste praktiliste asjade ajamisega.

Koos Väliahodega sõitsid Birski kolm Soome neidu, kes aitavad kaasa kogudusetöös. Üks neist, kurt, alustab tööd kurtide hulgas.

Väliahode tööd finantseeritakse Soome Misjoniseltsi (Suomen Lähetysseura) kaudu ning nende praegune tööperiood kestab 2007. a jaanuarini. Eestis on neil hetkel kolm tugikogudust ning suur hulk toetajaid ja eestpalvetajaid. Väliahode sõbrakirju on võimalik tellida Misjonikeskusest (tel 646 4760) või lugeda internetis Misjonikeskuse koduleheküljel www.eelk.ee/mk.

Kirsti Malmi,
Misjonikeskuse peasekretär