Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ansambel Säde sai aastaseks

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Ansambli Säde säravad lauljad Triin Kilo (vasakult), Dagmar Rannak, Tuuli Raamat ja Ats Nisov. Koguduse arhiiv

Helsingi eestikeelse kogudusetöö ansambel Säde tähistas veebruaris oma esimest sünnipäeva.

Ansambli algatajateks võib pidada selle juhendajat Dagmar Rannakut ning eestikeelse kogudusetöö vaimulikku Tuuli Raamatut.
«Juhtisin varem samalaadset ülistusgruppi Viljandis. Rääkisin, et tahaksin jälle taolist laulurühma õpetada, ja Tuuli ütles, et tahab sellises laulurühmas laulda. Nii see mõte sündiski,» meenutab Dagmar aastatagust otsust.
Praegu on Säde ridades kokku neli lauljat, peale Dagmari ja Tuuli laulavad ansamblis koguduse tüdrukute ringist tuttav Triin Kilo ning varem eestlaste segakooris Siller laulnud Ats Nisov. «Tegelikult otsime veel ühte meeslauljat, kes võiks laulda tenorit,» kutsub Dagmar huvilisi ühendust võtma.
Eestikeelseid jumalateenistusi orelil saatva ja ka laste lauluringist tuttava Dagmari rolliks Sädes on kujunenud lugude valimine ja selgeks õpetamine ning ansambli klaveril saatmine. «Meie repertuaaris on vaimulikud laulud. Põhiliselt on need eestikeelsed, sekka ka mõni ingliskeelne laul,» mainib Dagmar.
Usinad lauljad harjutavad kord nädalas Alppila kiriku ruumides. Esinemas on ansamblit nähtud eestikeelsetel jumalateenistustel ja palvustel. «Oleme esinenud ka Salo kirikus eestikeelsel jumalateenistusel ja Hätilä kirikus kaunimatele eestikeelsetele jõululauludele pühendatud üritusel,» lisab Dagmar.
Säde eesmärgiks ongi eelkõige rikastada eestikeelseid jumalateenistusi muusikaga, julgustada kogudust kaasa laulma koraale ning tuua koguduseellu aktiivseid ja teotahtlikke inimesi.
Ansambel laulis 8. märtsil Kallio kirikus naistepäevateenistusel.
Esinemisi jätkub ka mujal hooaja lõpuni: 4. aprillil kl 19 vaikse nädala kakskeelsel palvusel Alppila kirikus; 18. aprillil kl 18 eestikeelsel jumalateenistusel Salo kirikus; 7. mail kl 18 Miika Toivio surma-aastapäeva mälestusjumalateenistusel Alppila kirikus (soome keeles); 10. mail kl 18 muusikalisel emadepäeva palvusel Alppila kiriku kabelis (eesti keeles); 20. mail kl 11 konfirmatsiooni jumalateenistusel Alppila kirikus (eesti keeles); 3. juunil kl 11 rahvusvahelisel jumalateenistusel Alppila kirikus.
Terhi Pääskylä-Malmström