Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Andke üksteisele andeks

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Elu tugevaimate tunnetega on alati hea astuda Jumala ette. Temale võime rääkida nii headest tunnetest kui ka vihast. Jagades oma tundeid Jumalale, katsume läbi ka oma südame. Nii tehes mõistame, et meie kellegi elu pole täiuslik ja hea.
Igaühel on oma vead ja puudused. Jagades Jumalale oma tundeid, tuleb südamesse tavaliselt ka süütunne selle pärast, et me teeme ise vigu ning pole täiuslikud. Vaid Jumal on täiuslik ja hea. Tulles Issanda ette võime vaid kahetseda ja saada andeks. Andestus tuleb selle pärast, et Kristus on ristil meie eest surnud. Andekssaanuna ja armuleidnuna on meil kergem minna edasi.
Selline andekssaamine peaks midagi muutma meiski. Me peaks suutma andestada ka teistele, sest nad on ju täpselt samasugused patused nagu meiegi. Ometi on see nii raske ja sageli kipub üks kristlane end teistest paremaks pidama. Samas pole meil seda õigust, sest meiegi oleme samasugused patused. Vaid Jumalal, kes on täiuslik ja vigadeta, on õigus anda või jätta andeks andmata.
Meieisapalves öeldakse «anna andeks meile meie võlad, nagu meiegi andeks anname oma võlglastele» – selles palves palume andeks oma vead ja samas lubame omalt poolt anda teistele andeks. Andestamine toob maailma kaasa rõõmu ja pöörde paremuse poole.
Kaido Soom