Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Akvarellidel väljendub kunstniku rõõm ja rahu

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Tiina TammetaluTallinna Jaani kiriku galeriis on avatud kunstnik Tiina Tammetalu (fotol) näitus „Dulcedo Dei. II“ Näitus jääb avatuks 12. septembrini.

Näitusel on eksponeeritud kunstniku viimastel aastatel loodud akvarellmaalid. Mitu neist on konkursside kaudu jõudnud professionaalsetele rahvusvahelistele näitustele Euroopas ja mujal maailmas.
Akadeemilise kunstihariduse ja maalikoolituse saanud ning klassikast lähtuvale baasile rõhku paneva kunstnikuna otsib ja arendab Tammetalu kui akvarellist tänapäevast väljenduskeelt. Teosed annavad tunnistuse kunstniku loomingulisest kõrgvormist ja pühendumisest.
Tiina Tammetalu on olnud ja on Eesti kunstielus üks aktiivsemaid tegev- ja näitusekunstnikke. Tema žanriliselt mitmekülgse loomingu isikupära saadab julgus, mõtteerksus ja pühendumisvõime loodud teoste ja nende esitluse mõtestamisel.
Käesolev näitus on läbimõeldud tervik, mida läbiva joonena ühendab lausa füüsiline rõõm värvidest ja rütmidest ning kus oluliseks loomeallikaks on olnud sulnid loodusmotiivid, sisemine tänutunne olemasolu ja loodu osaks olemise eest.
Kunstnik annab vihje, et dulcedo Dei kui keskaegsest müstitsismist pärinev Jumala kogemise viis on tema elu ülimal määral inspireerinud ja mõjutanud. Tiina Tammetalu ütleb: „Jumalikku ilu on igas päevas. Seda ära tunda on õnn. Minu tänupalve selle eest.“
Tänulikkus väljendub ehk teadmises, et kui oled millegagi rikastatud, siis tuleb kiitust ja tänu ka Temale, kes selle on andnud. Tänu on vaatamine töölt meistrile, loodult Loojale.
Erkki Juhandi