Ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas pressinõukokku kolm uut liiget, sest kolmel liikmel sai kaheaastane liikmeksoleku aeg täis.Pressinõukogu liikme kohalt vabastati Eesti Ekspressi peatoimetaja Priit Hõbemägi, Eesti Televisiooni programmi nõustaja Raivo Suni ja Den za Dnjomi ajakirjanik Nikolai Nortov. Uued liikmed on Eesti Päevalehe peatoimetaja Lea Larin, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Allan Soon ja Rahvusringhäälingu eetikanõunik Tarmu Tammerk.
Pressinõukokku kuuluvad Sakala peatoimetaja Eve Rohtla (esimees), Eesti Panga nõukogu nõunik ja sotsioloog Ivi Proos (aseesimees), Postimehe peatoimetaja Merit Kopli, advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, SL Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg, Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Tanel Mätlik ja Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi.
Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.
Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling ja Delfi.
Allikas: www.eall.ee