Kutse rõõmu allikale tõi rohkelt rahvast kokku
/ Autor: Liina Raudvassar / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number: 12. november 2014 Nr 45 /
Kontsertmõtisklus «Rõõmu allikas», mille raames esitleti Anu Raua ja Jaan Tammsalu ühist teost «Vaimulikud mõtisklused 3» ning Robert Jürjendali ja Jaan Tammsalu ühisplaati «Rännak Rõõmu Allikale», tõi Tallinna Jaani kirikusse 1. novembril tuhatkond huvilist.
Pildi põhjal, mis avanes pühakutepäeva õhtul Tallinna Jaani kirikusse jõudnule, ei saa kuidagi nõustuda, et kiriku lävepakk eestlastele liiga kõrge on. Kui on kutsuja ja mõjus kutse, tullakse, ja rõõmuga. Umbes tuhatkond inimest täitis Vabaduse platsi pühakoja nii, et viimasel hetkel jõudnul oli päris keeruline meelepärast istumiskohta leida.
Eelistatumad olid need kohad, kust ulatus nägema kooriruumi ülesseatud ekraani, kus õhtu jooksul vaheldusid vaibameister Anu Raua gobeläänipildid. Samuti oli põhjendatud soov pääseda jälgima altari ees toimuvat, kus musitseerisid Robert Jürjendal kitarril ja kitarrorelil, Anti Jürjendal tšellol ja Liis Viira harfil.
Aga küllap jäid rahule needki, kellel sambatagune istekoht ei võimaldanud näha ei üht ega teist, sest niikuinii soosis õhtu atmosfäär ajuti silmade sulgemist, et meeleolusse täiuslikult sulanduda. Hingedeaga alustanud koosviibimise juhatas sisse ja hiljem ka välja tuntud raadiohääl Kaja Kärner.
Kohal oli ka raamatu kirjastanud Johannes Esto Ühing, kes müüs äsja trükist tulnut esitlushinnaga. Jäi vaid imestada turunduslikku vaistu võtta Tartust Tallinna nii rohkelt eksemplare, et keegi soovijatest ilma ei jäänud.
«Vahel on rõõm nii suur, et ajab üle ääre ja tahaks seda ka teistega jagada,» tunnistas õpetaja Tammsalu, selgitades, et just see tundmus tiivustas jätkama oma mõttelugude sarja. Avades «Vaimulike mõtiskluste 3» sünnilugu, selgitas autor, et suur osa tekstidest on kirjutatud Tallinna Jaani kiriku kolmapäevaste hardushetkede ja neljapäevaste keskpäevapalvuste mõtisklusteks, sekka mõned pikemad pühapäevased jutlused.
Erinevalt kahest eelmisest (ilmunud 2011 ja 2012) on see raamat kahasse professor Anu Rauaga, kelle sulest ilmub siin seitse mõtisklust, lisaks rikastavad teost fotod vaibameistri loomingu paremikust.
Liina Raudvassar