RAAMATULETILT
/ Autor: Eesti Kirik / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number: 24. jaanuar 2007 Nr 4 /
Rick Joyner.
Kutse.
.
Põnevat lugemist neile, kes on huvitatud prohvetlikest ennustustest ja kogemustest ning selle valgel «viimsetest päevadest». Käesolev on teine raamat «Viimase otsingu» sarjas, mida saab ka eraldi lugedes mõista. Raamatu parim idee, mis on sõnastatud ka tagakaanel, on: «Kutse on kutse ellu, ellu Jumala Poja ennenägematus kirkuses, kutse ohverdada kõik evangeeliumi pärast.»
Tõlkinud Olav Maran.
Kirjastus Kharisma.
Chuck Snyder.
Mehed nagu nad on.
.
Kasutusjuhend
Raamatu autor on oma eessõnas öelnud, et tal on seda kirjutades olnud kaks põhilist eesmärki. Kõigepealt püüab ta lugevaid abielunaisi panna mõistma neid protsesse, kuidas töötab mehe mõistus. Ning teiseks soovib ta oma lugejaid naerma panna. Pisut ameerikakeskses loos võite siiski leida nüansse, mis teilegi midagi meelde tuletavad või mille üle te naerda saate – olgu see siis teineteise arvamuste vastandamises, seksis, lastekasvatuses, töös ja kodustes toimetustes. Ja seda kõike läbi jumalakartlikkuse prisma.
Tõlkinud Imbi Jäetma.
Kirjastus Luus, 2006.
Sadhu Sundar Singh.
Nägemusi teisest ilmast.
Raamatu autor on apostel Toomase kõrval üks tuntumaid idast pärit kristlikke õpetajaid, kes tegi läbi 23aastase palverännaku läbi nelja kontinendi ning kelle õpetusest said osa paljud. Teda on nimetatud ka 20. sajandi Franciscuseks. Siinses raamatus on toodud ära ta nägemused ja mõtisklused, mis seotud elu, surma, igaviku ja vaimulikkusega.
Aastatel 1889–1929 elanud mehe elule ja tööle on kirjutatud ka selgitav eessõna.
Allika kirjastus, Tallinn 2005.
Kristlik Kasvatus 3-2006
Viimane Laste- ja Noorsootöö Ühenduse ajakiri Kristlik Kasvatus, mille väljaandmist toetas Eesti Kirikute Nõukogu, keskendub vägivalla teemale.
«Vägivald on reaalne osa maailmast, milles me elame. Nii on see olnud ajaloos, nii oli see esimeste jõulude ajal ja nõnda on see ka tänases maailmas,» nendib juhtkirjas vastutav toimetaja dr Pille Valk.
Vägivallast ja selle ületamisest räägib teoloogiamagister Ermo Jürma kirjutis, kus nenditakse, et ligi 600 kirjakohta Piiblis kõnelevad vägivallategudest inimeste keskel.
«Teisele maale, teise perekonda, teise kloostrisse võib siseneda väga erinevalt. Mina olen veendunud, et siseneda tuleb lugupidavalt, respekteerivalt, huviga ja avatuna,» mõtiskleb õp Avo Üprus, kelle kirjatöö «Mängud pealuuga» vaagib olukordi, milleni viib religiooniloo puudumine koolis.
Küsimusele, kuidas aidata tõrjutud ja vägivalla all kannatavaid lapsi, otsib vastuseid mag Ruuda Lind. Miks kirik toetab perevägivalda kannatanud noori, selgitab mag Markus Talvio.
Mis aitab, kui meedia hirmutab, arutleb ajakirjanduse doktorant Kadri Ugur. «Meedias on nii seda, mis võib tingida vägivaldset käitumist, kui ka seda, mis innustab head tegema,» kinnitab autor.
«Religiooniõpetuses räägitakse kindlasti ka halbadest asjadest,» selgitab õpetaja Toomas Jürgenstein, tuues näiteks ristisõjad, inkvisitsiooni ja teisitimõtlejate tagakiusamise.
Kristliku Kasvatuse lugeja saab põhjalikult tutvuda perekeskusega Sina ja Mina ning seal rakendatava Thomas Gordoni kasvatusmeetodiga.
Ajakiri on mõeldud pühapäevakoolide ja koolide usuõpetajatele, üliõpilastele, lasteaiakasvatajatele ning lastevanematele.
Nikos Kazantzakis.
Viimne kiusatus.
.
Uuskreeka keelest tõlkinud Kalle Kasemaa. Toimetanud Sirli Lember. Kaanekujundus Maarja Roosi. Johannes Esto Ühing, 480 lk.
Juudi rahvas ootab Messiat, kuid keegi ei tea, kes ta on, millal ja kust ta tuleb. Kas see lihtne mees, samasugune kui kõik teised, võib olla Messias? Oma romaanis loob Nikos Kazantzakis, tuntud «Alexis Sorbase» autor, pildi inimesest, kes jagab kõiki inimese muresid ja hädasid, keda piinavad kahtlused ja kiusatused nagu iga inimest. Kazantzakisel õnnestub paljud sündmused Jeesuse elust koondada huvitavaks ja põnevaks romaaniks, kaotamata silmist tema loomulikkust ja inimlikust.
Kazantzakis kujutab Kristust kui eksistentsiaalset kangelast, kes võitleb Jumala tahte teostumise eest. Romaan oli aluseks Martin Scorsese tuntud filmile.
Raamatu ettetellimishind on 165 krooni, postikulu 29 kr.
Info: www.johannes.ee; e-post esto@ johannes.ee; tel 744 8701, postiaadress: Johannes Esto Ühing, Näituse 3, Tartu 50409.
EK