Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Võimalus uskuda

11.09.2002 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse.
2Tm 1:10b
Eelmisel nädalal oli uudis, mis tundus justkui viisteist aastat vanast ajalehest pärit olevat. Seal räägiti tõemeeli Tallinna vabastamisest 1944. aastal ja seda sümboliseerivast pronkssõdurist Kaarli kiriku kõrval.
Igal asjal siin ilmas on kaks poolt, ütlevad ühed. Inimene, kes ise ennast on nime poolest muutnud Saulusest Pauluseks, ei ole seda veel sisu poolest, arvavad teised uudise autori kohta. Ah, lihtsalt valimised on tulemas, teavad kolmandad. Kuidas on see võimalik, imestab enamik mõtlevaid inimesi.
Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma, kirjutab apostel Paulus vangikongist. Kuidas on see võimalik, küsivad paljud. Jah, igal asjal siin ilmas on kaks poolt, enamasti teineteisele vastandlikku poolt. Ka elu ja surm. Oot-oot, oponeerivad teadjad, elu ja surm kuuluvad kokku, kogu elu on surmaks ettevalmistamine. Berndt Notke «Surmatantsule» mõeldes tundub kogu elu surma näitelava.
Aga Paulus ütleb, et Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on valge ette toonud elu. Surm on kaotatud, elu on asemele toodud.
Utoopilised, võimatud – arvas enamik Jeesuse kaasaegsetest Tema tõotuste kohta. Ei ole teaduslikult tõestatud, ütlevad paljud täna külma rahuga. Aga mina USUN. Vaatamata sellele, et ma ratsionaalselt kaalutledes ei tea. Rõõmusõnumi kaudu on toodud valge ette elu ja kadumatus neile, kes USUVAD.
Isehakanud Paulused kuulutavad oma veendumusi neile, kes neid usuvad. Ja nad leiavad uskujaid. Kas ka mõtlevate inimeste seast? Kas ma olen mõtlev inimene?
Puud tuntakse tema viljast, inimest tema tegudest. Aga sõnad on õied, millest võrsuvad tegude viljad. Üks agronoom tõi kunagi puhtast uudishimust kaugelt Venemaalt mürgise Sosnovski karuputke Eestisse. Aastakümneid on see taim näidanud õisi ja vilju. Nüüd leitakse ehmatusega, et taim on levinud üle maa.
Meile on kingitud vabadus, vangistus on kõrvaldatud. Nii siin ajalikus elus kui ka seal igavikus. Osakem seda hoida nii siin kui seal.
Lauri Kurvits

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)