Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Viimsi kirik sai suvel kauaoodatud pingid

13.08.2008 | | Rubriik: Kultuurielu

Uued pingid ja vaip annavad kirikuruumile tervikliku ilme. Foto: Viimsi kogudus

Justkui taeva kingitusena õnnestus Viimsi kirikusse sel suvel saada restaureeritud täispuidust pingid ning vaip.
«Pingid on ilusad, täispuidust ja täielikult restaureeritud ning sobivad ideaalselt Viimsi kirikusse, andes kirikuruumile juurde palju hubasust,» lausus peatselt Viimsi koguduse õpetajaks saav Mikk Leedjärv.
Praost Jaan Tammsalu sõnul oli pinkide teema Viimsis üleval juba üle aasta, kuid et projekteeritud pingid osutusid liialt kalliks, ei saanud kogudus neid endale lubada. «Siis saime teada, et Nõmme Lunastaja kirikusse annetatud pinke jäi üle. Läksime arhitektiga neid lattu vaatama ja ta leidis, et pingid sobivad täpselt Viimsi kirikusse. Esmapilgul tundusid need vaid pisut pikad, kuid mõõtmisel selgus, et ka pikkus on täpselt paras.
Seejärel saadeti pingid restaureerimisele ning kui need kirikusse jõudsid, oli seal firmadelt Viimistluskoda ja Hektolan umbes 75 000kroonise arve asemel tänukiri, et kirikule omalt poolt sel moel kingitus saadi teha. Oleme tänulikud ka Boris Matskinile, kes oma firmaga toetas pinkide, vaiba ja toolide muretsemist. Mees üt­les, et te­gi kingitu­se ühele luterlikule, ühele õigeusu kirikule ja sünagoogile.»
Merje Mänd

Üks kommentaar artiklile “Viimsi kirik sai suvel kauaoodatud pingid”

  1. Anonüümne ütleb:

    Mul oli kunagi klassivend Birkendorf, kui ta veel laps oli ei osanud ta oma nime kuidagi välja öelda, ütles ikka kas Pirnitorn või Pingitorn. Kahjuks ta on juba surnud, muidu oleks tal kindlasti hea meel.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)