Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Valu leiab meid kõiki

02.11.2010 | | Rubriik: Kultuurielu

 Lugejad elasid kaasa väikese tüdruku võitlusele.
Obinitsa raamatukogus tutvustas Diana Saare Tani ema Aime Salumägi Kuksinast Meremäe vallast koos omaste ja tuttavatega tütre kirjutatud ning hiljuti ilmunud raamatut «Regina. Mu imekaunis võitlejanna».
Abiellunud hiinlase Nick Taniga, sõitis setoneiu Diana Saare elama USAsse. Kui nende esimene laps Regina veel viienegi polnud, haigestus ta ajukasvajasse.
Regina ema Diana raamat kirjeldab ligi kuue aasta pikkusi haiglas ja kodus olekuid koos tütrega, operatsioone, rõõmu- ja murepäevi. Pisike Regina suri päev pärast kümneaastaseks saamist. Nüüd on sellest möödas aasta.
Kogu raamatu müügist saadud tulu läheb Tallinna lastehaigla ajukasvajatega patsientide ravimitoetuseks. See on vapra tüdrukukese vapra ema Diana Saare Tani õilis tegu, sest tõdegem: suur hulk inimesi on jäänud veel 21. sajandilgi rikastuma teiste inimeste surmadest. Inimeste tekitatud on sõjad, paljud tõved, epideemiad, katastroofid, keskkonnareostus. Ülikallid rohud ja protseduurid tagajärgedega võitlemisel on aga firmadele rikastusallikaks.
Hulga rahvast oli tulnud katarsist sünnitava raamatu esitlusele. Fotodega illustreeritud raamatu autor elab praegu oma perega Pekingis.
Ilmar Vananurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)