Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Valged ülestõusmispühad Hageri kirikus

11.04.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Ehalill Halliste ja Jüri Vallsalu valgete gobeläänide esmaesitlusel. Kuldse lõimega on gobeläänil ühe elemendina viinapuu lehed ja viljad.Koguduse arhiivEsimesel pühal kogunes Hageri koguduse rahvas varahommikusele jumalateenistusele.

Vaatamata paksule lumele ja täis tuisanud teedele jõuti siiski kella kaheksaks pärale. Valgeks saanud maal oli kui sümboolne tähendus: esmalt valguse võit pimeduse üle, elu võit surma üle, Jeesuse ülestõusmine surnuist. Teisalt võeti Hageri kirikus kasutusele valged kirikutekstiilid, mille autoriks on Kohilas tegutsev vaibakunstnik Ehalill Halliste.
Peajumalateenistusel kell 12 esitleti uusi altari- ja kantslikatteid. Õpetaja Jüri Vallsalu rõõmustas valminud valgete liturgiliste katete üle ja tänas kunstnik Ehalill Hallistet, kes on andnud nõusoleku valmistada kõigis viies liturgilises värvis kirikutekstiilid koondnimega «Sanctus».
Ehalill Halliste ütles, et kui alguses valdas teda nõutus, siis nüüdseks, kui on valminud roheline ja valge komplekt, on ta teema sees kasvanud. «Kristlike sümbolite põimimine on olnud imeliselt kosutav,» ütles kunstnik. Peatselt on oodata ka violetseid, punaseid ja musti katteid altarile ning väikesele ja suurele kantslile.
Aivi Sepp

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)