Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Taevariigi kodanikuna maailmas

24.04.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Olen suhelnud paljude inimestega, kes elavad väljaspool Euroopa Liitu. Alati on nendega vestlemisel tekkinud tunne, et nad on kuidagi kadedad selle pärast, et olen Euroopa Liitu kuuluva riigi kodanik. Tänu sellele saan mina vabalt ilma viisata käia enamikus Euroopa riikides ning saan igal pool loota abile. On suur asi olla mingi riigi kodanik, kes sinu eest hoolt kannab.
Veel olulisem on aga olla taevariigi kodanik, sest siis saab elus loota Jumala abile. Jumala riigi kodanikuks saab inimene ristimises. Ristitagu ta väiksena või suurena, Jumal aitab teda ikka.
Kui maise riigi võimalused inimest aidata jäävad sageli piiratuks, siis Jumala poole abi saamiseks saab alati ja kõikjal pöörduda. Jumal kuuleb oma laste palveid ja aitab neid.
Isegi surm ei suuda inimest lahutada Jumala hoolitsusest. Surma järel kannab Jumal oma riigi kodanikud igavesse ellu taevariiki. Kristlasel on selles maailmas parim kodakondsus, mis kannab teda päevast päeva ja viib kord maise elu järel igavesse.
Sellele mõtlemine toob uskliku südamesse rõõmu ja Jumala ülistamise. Käesoleva pühapäeva vana nimi kannab endas üleskutset Cantate (’laulge’). Võime laulda Jumalale ülistust, sest Pühast Vaimust juhituna saavad kristlased juba nüüd elada taevariigi kodanikena maailmas.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)