Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Suurejooneline vaimulik laulupäev Suure-Jaanis

25.01.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Suvine Suure-Jaani kutsub vaimulikule laulupäevale. Leili Kuusk

XV Suure-Jaani muusikafestivali raames toimub selle aasta 17. juunil vaimulik laulupäev.

Laulupäeva valmistavad ette kirikumuusika liit ja Suure-Jaani vald. Kirikumuusika liidu juhatuse esimees Tuuliki Jürjo ütles, et segakooride lauljaid on end kirja pannud ligi pool tuhat, naiskoorides lauljaid sadakond. Kohal on ka kiriku kolm pasunakoori, lisaks pillimehi muusikafestivali kunstilise juhi Andres Uibo sõpruskonnast.
Solistidena esinevad laulupäeva kontsertidel Heldur Harry Põlda ja Tõnis Mägi, kaasatud on Eesti Noorte Puhkpilliorkester, Andres Mustonen, Jaan-Eik Tulve, Piret Aidulo, Ene Üleoja ja paljud teised tuntud muusikud.
Laulupäeva kavas on nii Eesti kui Euroopa klassikalist ja kaasaegsemat vaimulikku muusikat, nii tuntud ja armastatud laule (Tõnis Mäe «Koit», Beethoveni «Kõik taevad laulvad») kui uuemat muusikat (Andres Uibo «Agnus Dei», Tuuliki Jürjo «Oh kui õndsad on need pühad taevas»). Laulupäeva jaoks on tellitud ka uudisteos Toomas Trassilt, mille kannab ette valikkoor.
Laulupäeval toimub Suure-Jaanis traditsioonilistes muusikafestivali esinemiskohtades ka palju teisi kontserte ja palvusi. Kogu kava pakub kõigile, kes enne jaani Suure-Jaani suve tervitama lähevad, muusikaelamusi. Üles astuvad Vox Clamantis, Hortus Musicus, Orthodox Singers jt.
Samal ajal toimuva muusikafestivali kontsertidele pääsemiseks tuleb lunastada pilet. Kõik palvused, jumalateenistus ja laulupäeva kontsert Suure-Jaani lauluväljakul pühapäeval, 17 juunil kell 18 on tasuta.
«Siinkohal tahan ma selle eest tänada Jüri Ehasalu, kes on oma rahalisel toetusel teinud võimalikuks laulupäeva kontserdile tasuta sissepääsu kõigile,» ütleb Tuuliki Jürjo ja kutsub üles: «Tule saa osa suurejoonelisest muusikasündmusest lauljana või kuulajana,  kaasapalvetajana või vabatahtliku töötegijana.»
Laulupäevaga meenutatakse Suure-Jaanis 1980ndail toimunud laulupäevi, mille eestvedajaks oli toonane kohaliku koguduse õpetaja Andres Põder. Esimene kirikumuusikapäev toimus 1980. aastal küüditamise mälestuspäeval, 14. juunil. Lähemalt kõigist laulupäevadest on lugeda Merle Lendi raamatust «Vaimulikud laulupeod».
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)