Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sinu Kuningas tuleb kirkuses

05.12.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäeva teemaks on Kristuse kirkuses tulemine aegade lõpul. Maailma lõpp on ka tänapäeva inimeste jaoks ütlemata põnev teema. Sellest räägitakse palju. Aeg-ajalt pakub keegi välja kuupäevi, mil maailma lõpp saabuma peab, ja on kohe kuulus, sest tegu on inimeste jaoks olulise teemaga.
Kui vaadata inimeste tundeid võimaliku maailmalõpuga seoses, siis tavaliselt tuntakse hirmu ja kartust. Nii mõnigi rikas ameeriklane on ehitanud endale varjendi, mis peaks teda sel puhul kaitsma.
Kristlase jaoks ei ole maailma lõpp hirmus. Pigem vastupidi, lõppu oodatakse, sest maailma lõpus tuleb Kristus tagasi. See tähendab usklikule tema usu täitumist. Igaüks meist tahab ju näha kirkuses tulevat Päästjat!
Me keegi ei tea seda hetke, mil Kristus tagasi tuleb, sest Piiblis on öeldud, et seda teab üksnes Jumal. Seepärast on Jumala rahva ülesanne kannatlikult võideldes oodata Kristuse taastulekut. Kirkuses tuleva Issanda ootamine annab meile jõudu muuta oma elu. Mõeldes Issanda tulemisele asetuvad asjad õigesse väärtusjärjekorda. Nii mõnigi asi, mis meie hinge siin maailmas seob ja koormab, osutub siis tühiseks ja usk ning suhe Jumalaga olulisimaks.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)