Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sinu Kuningas tuleb kirkuses

04.12.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kui sageli oleme selles maailmas elades pidanud kogema inimlikku ebaõiglust, õnnetusi, kurbust ja ahastust. Päevauudised toovad iga päev meie ette teateid inimlikust kannatusest selles maailmas. Vahel tundub, et me ei või kunagi olla kindlad homses päevas.
Kuid kristlane võib olla kindel homses. Ta teab, et selle elu raskused ja kannatused kuuluvad pühakirja järgi Kristuse taastulemist ettevalmistavate märkide juurde. Ja kui Kristus kord tagasi tuleb, ei saabu ta enam mitte väikese lapsena sõimes, vaid kirkuses universumi kuningana. Puhtus, pühadus, pääste ja võit on sõnad, mis kirjeldavad uskliku inimese jaoks kõige paremini Kristuse taastulemist. Kes usub, see pääseb sel päeval kannatustest igavikku.
Seniks on aga jumalarahva ülesanne kannatlikult võideldes oodata Kristuse taastulekut. Usk, et tulevik on parem ja et võit on Kristuse päralt, annab meile jõudu pidada vastu. Ja teadmine, et Kristus tuleb, kutsub meid oma elu muutma, otsima andestust tehtud vigadele, muutma oma elu paremaks. Andeks saanuna ja lunastatuna võime pääseda usu kaudu kord igavikku. Praegune elu on aga ettevalmistus sellele, mis meid ees ootab. Usu tee viib meidki kirkusse, kus võime kogeda seda, millesse siin oleme uskunud.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)